شرایط سقط جنین، بایدها و نبایدها

پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: 1276 نفر در 8 ماه سال‌جاری جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش داشته است.

پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در 8 ماه سال‌جاری یک هزار و 276 نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی(جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند که از این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی، یک هزار و 303 مورد اعلام شده بود 2 درصد کاهش یافته است.

 همچنین درآبان ماه سال‌جاری 178 مورد جهت دریافت مجوز سقط درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل3.4 درصد کاهش یافته است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می‌شود؛ گروه اول مربوط به شرایط ناهنجاری‌های جنینی و شرایط دوم مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر است. در مورد مشکلات و ناهنجاری‌های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر انجام می‌گیرد.

همچنین انجام سقط درمانی در ناهنجاری‌هایی که موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه وکتبی مادر، سن بارداری کمتر از 19هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط 3 متخصص مربوطه تشخیص و به تأیید پزشکی قانونی برسد را لازم دارد.

همچنین ببینید
علل سقط جنین، دانستنی ها
هفته سی و پنجم بارداری، جنین در چه حال است؟
صحبت کردن با جنین، حوصله بخرج دهید
فریز جنین، والدین جوان عجله کنند
سقط جنین کودکان، توفیق ازدواج اجباری
کورتاژ جنین، مراقب جانتان باشید!
سقط جنین، چند پرسش شایع
سقط مکرر ، ارزیابی های جنین/ کلیپ
تغذیه در بارداری، موادمغذی برای جنین
غربالگری سرطان پستان، شرایط سنی ندارد

تازه های سلامت