خیابان ولی عصر(عج)

به گزارش پارس نیوز،

ریحانه آل امین دانش آموز پایه نهم متوسطه یک مدرسه مجتهده بانو امین این انشاء را برای پارس ارسال کرده است:

به نام خدا                                                                     

خیابان ولی عصر

باشنیدن اسم ولی عصر چه چیز هایی به ذهنتان می آید؟ حتما اول  می گویید چهار ولی عصر.چهار راه ولی عصر همیشه شلوغ است وپر سر وصدا ،همه ی ما راننده تاکسی هایی را دید ه ایم که با صدای بلند فریاد می زنند "ولی عصر ، بدو بیا ...ولی عصر دونفر..." ویا مسافرانی را که سر خیابان ایستاد ه اند و می گویند "چهار راه ولی عصر...." شاید خودمان هم از این مسافر ها بوده باشیم ، یا کسی بین فامیل ودوستان آدرس مغازه ای یا اجناس خوب را در خیابان ولی عصر بدهد وبعد بگوید : هفته پیش که رفتم خیلی شلوغ بود.

اسم ولی عصر را خیلی جا ها شنیده وبرد ه ایم ولی آیا کسی را دید ه اید که وقتی این اسم را می برد چند دقیقه ای سکوت کند ویا غمگین شود؟ شاید این سوال برایتان پیش بیاید که غمگین برای چه؟ خب معلوم است دیگر،ولی عصر.....! ولی عصر ما ، حضرت مهدی (عج)، کجای این خیابانی که به اسم ایشان است جای دارد؟ کجای این شلوغی ها.....؟!

راننده تاکسی را دیده اید که وقتی فریاد می زند :"ولی عصر.....ولی عصر...." چشمانش اشکبار باشد ....یا مسافری که هربار آقا چهار راه ولی عصر گفتنش بگوید :"امروز هم نیامدی؟" یا در میهمانی کسی که می خواهد آدرس مانتو فروشی وهرچی فروشی هایی را در ولی عصر بدهد بگوید: "آن روز که من رفتم بی امام بودم." هیچ کدام از ما اینگونه نیستیم که اگر بودیم حضرت منتظر 313 نفر یار ویژه نمی ماند!

به نظر شماخود حضرت تا به حا ل به این خیابان رفته اند؟ چه حالی پیدا کرده اند؟خوشحال یا ناراحت. ناراحت کننده است که در حاشیه خیابان امام من فقیر ومعتاد وبی خانمان پیدا شود،ناراحت کننده است دختران سرزمین من در خیابان امام من، با این شکل ها وظواهر پدیدار شوند،آیا خجالت نمی کشند؟!از امام خویش بیایید یک قول به یک دیگر بدهیم : هر کدام از ما که به خیابان ولی عصر (عج) رفتیم ، بگوییم ارنی، حضرت اگر جواب لن ترانی هم بدهد، همین که جواب داده است خوش است ، می ترسم که اصلا جوابم را ندهد.

 چورسی به ولی عصر ارنی بکو وبگذر                       توصدای دوست بشنو نه جواب لن ترانی

اما آن را هم بگویم که آقای من :

ارنی کسی بگوید که تو را ندیده باشد                            تو که با منی همیشه چه تری چه لن ترانی

آن کس که با امام نیست ، انسان نیست، نه که آدم خوبه داستان نیست. حواست هست کجایی با امام یا.....؟

 اگر می خواهی بدانی کجایی، باید نگاه کنی وببینی همراه و هم سوی ولایت فقیه هستی؟ ولی فقیه محک سنجش ولایت مداری 

آد مهاست، یازده امام را شهید کرد ه اند ، این دوازدهمین نور را به این سادگی ها نمی دهد، وقتی کاری می کنی که رهبرت بگوید:"این عمار"؟ خداوند هم می گوید:"یخاف القتل" 

برای ظهور ، تو ومن هستیم که باید تلاش کنیم ، برای شدن ها باید سختی کشید "لقد خلقنا الانسان فی الکبر" وتلاش باید کرد چون روز هایی که بدون امام (عج) می گذرند به سر نمی شوند، دردسر می شوند روزی خواهد آمد که ماجرای دیدار تو وآد م های شهر تتیر یک روزنامه ها ورسانه ها شود وسر می زند از افق مهر خاوران تو وما همه می ایستیم وسرود شوق می خوانیم.....

 واین حرف ها ، حرف هایی خود مانی است ونمی شود به جرم این که شعر وقصه نیستند در گوشه ی ذهن خاک بخورد وغبار فراموشی بر روی آن ها بنشیند، البته شاید رنگ وبویی از شعر وقصه گرفته باشند زیرا مدتی در کوچه پس کوچه های ذهنم با شعر ها وقصه های دیگر همسایه بود ه اند......به امید روزی که همراه امام خامنه ای نماز را پشت سر امام عصر خویش به پا داریم انشاءالله. 

ریحانه

ریحانه1

همچنین ببینید
جدیدترین آمار فروش فیلم های سینمای ایران/ «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» اوج گرفت!
فروش چشمگیر«خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم»
د‌‌‌‌‌‌‌‌وباره از همین خیابان‌ها
"خانه‌ای در خیابان چهل و یکم" به سینماها آمد
«خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» و «شاباش» را در کدام سینماها ببینیم؟
"رضا صادقی"هزینه های زندگی کودک رها شده در خیابان را به عهده گرفت
سریال‌های شبکه خانگی باعث ایجاد دردسر برای سینما شده‌اند! / "روح" و "انتهای خیابان مهر" را آماده اکران دارم
«خیابان بوتیک‌های خاموش» چاپ هشتمی شد
«ماجان» به صداگذاری رسید/ ضبط سکانس های پایانی در خیابان جمهوری
پایان فیلمبرداری «آذر» با بازی نیکی کریمی در خیابان بیست و پنجم یوسف آباد

تازه های فرهنگ و هنر