جایگاه رقبای تیم ملی ایران در اولین رنکینگ فیفا در سال ۲۰۱۷

در اولین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در سال ۲۰۱۷، جایگاه سه تیم از رقبای شاگردان کارلوس کی‌روش در مسیر صعود به جام جهانی تغییر کرده است.

گروه ورزشی: سایت فیفا امروز (پنجشنبه) اولین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در سال 2017 را اعلام کرد که بر این اساس تیم ملی ایران بدون تغییر در رده بیست‌و‌نهم جهان قرار دارد و همچنان تیم اول قاره کهن است.

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز،از میان پنج رقیب ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، سه تیم در رده‌بندی فیفا صعود کرده‌اند. کره‌جنوبی، نزدیک‌ترین تعقیب کننده تیم ملی ایران در گروه A دور سوم مرحله انتخابی جام جهانی، یکی از دو تیمی است که جایگاهش نسبت به رنکینگ قبل تغییر نکرده است و همچنان در رده دوم تیم‌های آسیایی قرار دارد. این تیم با 699 امتیاز  در رده‌ سی‌و‌هفتم جهان قرار دارد.

تیم ملی سوریه دیگر رقیب ایران است که جایگاهش در رده‌بندی فیفا تغییر نکرده است. این تیم با همان 355 امتیازی قبلی در رده نود و ششم قرار دارد. سوریه در میان تیم‌های آسیایی دهم است.

بیشترین تغییر جایگاه در میان رقبای ایران به نام قطری ثبت شده است که با دو پله صعود و 411 امتیاز در رده هشتاد و پنجم جهان قرار گرفته است. این تیم در آسیا نهم است.

دو رقیب دیگر ایران یعنی تیم‌های ملی ازبکستان و چین نیز هر کدام یک پله صعود کرده‌اند. ازبک‌ها که تیم ششم آسیا هستند با 568 امتیاز در رده شصت‌و‌یکم جهان قرار دارند. چینی‌ها نیز که در قاره کهن رده هشتم را در اختیار دارند، با 424 امتیاز جایگاه هشتاد‌و‌یکم دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین ببینید
کی‌روش: به ایران تعهد اخلاقی دارم
ایران قهرمان کشتی فرنگی جام تختی شد
تیم‌های لیگ ایران در حدی نیستند که خط دفاع پرسپولیس محک بخورد!
مشخص شدن نتایج ۱۶ دیدار از مسابقات مقدماتی کشتی‌های آزاد/ صدرنشینی ایران و قزاقستان
فیفا به رئیس پیشین فدراسیون فوتبال عربستان و سامی‌الجابر پُست داد
مربی «موزامبیکی - پرتغالی» پایش را از گلیمش درازتر کرده است/ اُسکار تعلق می‌گیرد به فدراسیون فوتبال ایران
ابراز همدردی اسطوره کشتی جهان با مردم ایران
عمق تأسف خودم را از آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو اعلام می‌دارم/ همه پرسپولیسی‌ها همراه با مردم ایران داغدار هستند
قرارداد 2 دختر لژیونر والیبال ایران رسما اعلام شد (عکس)
حضور مبهم ستاره السد در تهران/ ژاوی به ایران می آید؟

تازه های ورزش