قولی که آیت الله هاشمی به خوزستانی ها داد

وی افزود: مرحوم آیت الله رفسنجانی به بنده فرمودند خوزستان پتانسیل و استعداد بالای دارد که باید برای آن وقت بگذارید و هنوز جای کار برای رشد این استان بسیار است.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه آیت الله رفسنجانی قول دادند که تا پایان سال جاری به خوزستان بیاید توضیح داد: ایشان به بنده گفتند که طرح ها و برنامه هایی برای خوزستان دارم که با شما درمیان می گذارم تا آن برنامه ها را دنبال کنید و خودم هم درکنارتان هستم و به شما کمک می کنم.
وی تصریح کرد: ایشان به کارهایی که در خوزستان نیز انجام داده اند اشاره کرد و گفت هر چه توانستم برای خوزستان انجام دادم مانند سد های بزرگ، صنایع و پالایشگاه ها اما هنوز هم فکر میکنم بیش از اینها باید به خوزستان رسید چراکه خوزستان می تواند کشور را به حرکت در بیاورد.
شریعتی اظهار کرد: ایشان بر اهتمام ورزیدن جدی به مسایل خوزستان تاکید داشتند و گفتند استان خوزستان به تنهایی به اندازه یک کشور است.
وی افزود: همچنین من از ایشان برای حضور در سمینار نقش مدیریت غیرنظامی در فرماندهی جنگ دعوت کردم که بسیار ابراز آمادگی کردند و هفته گذشته نیز دعوت نامه این سمینار برای ایشان فرستاده شد که متاسفانه با رحلت ایشان سعادت استفاده از محضرشان را در استان از دست دادیم.
استاندار بیان کرد: تفکر هاشمی رفسنجانی جریان دارد و همیشه این تفکر ساری و جاری در کشور موجود است و نشانه آن تشییع با شکوه و بی نظیرش بود.
وی گفت: حتی منتقدان و مخالفان هاشمی و حتی کسانی که کینه توزی نسبت به ایشان داشتند در برابر او ادای احترام کردند.
شریعتی با اشاره به حضور، میلیونی و خودجوش مردم در تشییع ایشان اظهار کرد: مردم نشان دادند که رفتارها و حرکات را رصد می کنند و به خوبی تشخیص می دهند چه کسی خیرخواه آن ها است یا اینکه چه کسی می خواهد بر موج احساسات سوار شواد و از آنها سو استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: وقتی آیت الله هاشمی فرمودند 'اکنون میتوانم راحت بمیرم' در واقع برداشت ایشان این بوده که جامعه در مسیری قرار گرفته که نقش اصلی را تفکرش بازی می کند و این تفکر در ذهن و مغزشان مردم حک شده است.
استاندار با تاکید بر این که کانامه هاشمی رفسنجانی سراسر درخشان و همراه با موفقیت است توضیح داد: فقط ائمه و اولیا الهی معصومند و گرنه هر کسی در طول زندگی اش ایراداتی دارد.
وی با اشاره به این که معدل کارنامه هاشمی بالا است گفت: هاشمی شخصیتی است که نشان داد از هیچ چیز نترسید و حتی در مقاطعی که یارانش به اندازه انگشتان دست می رسید باز هم بر تفکرش اصرار ورزید و تاکید کرد چراکه این تفکر با منطق همراه بود.

ایرنا

همچنین ببینید
ما از لفظ دموکراسی آن‌چنان خوشمان نمی‌آید/خانواده هاشمی اجازه سوءاستفاده از مراسم تشییع آیت‌الله را ندادند
عادت سحرگاهی آیت‌الله هاشمی برای سر زدن به شبکه‌های اجتماعی
سخنان خواندنی سیدحسن خمینی درباره آیت‌الله هاشمی/از ردصلاحیت و مناظرات کذایی تا سرک کشیدن به اینترنت
آیت‌الله هاشمی در مناظرات کذایی سال ۸۸ محور گفت‌و‌گو بود
بیانیه بیت آیت الله هاشمی: ️عزای ما دو چندان شد
بیانیه بیت آیت‎الله هاشمی در پی حادثه آتش‌سوزی پلاسکو: عزای ما دو چندان شد
هشدار خط حزب الله؛ آمریکا همیشه دشمن است، چشمت را باز کن تا ببینی
دغدغه بزرگ آیت‌الله هاشمی
انتقادآیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از نمایش برخی صحنه‌ها در سریال معمای شاه

تازه های اخبار