وزش باد شدید در تهران و برخی نقاط کشور

وزش باد شدید در تهران و برخی نقاط کشور
وزش باد شدید در تهران و برخی نقاط کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از وزش باد شدید در تهران در روز شنبه خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد وضعیت آب و هوا در روزهای آینده گفت: امروز (جمعه) سامانه بارشی در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز ونواحی مرکزی کشور فعال بوده و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق  و وزش باد شدید می‌شود که در نواحی سردسیر شمال‌غرب و زاگرس مرکزی و در ارتفاعات البرز بارش ها به صورت برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه از بعد از ظهر به تدریج از شدت بارش‌ها در شمال‌غرب و غرب کشور کاسته ‌می‌شود، ادامه داد: امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌های البرز غربی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و بعداز ظهر دمای هوا در نیمه غربی کشور و روز شنبه در شمال‌شرق و شرق به طور نسبی کاهش می‌یابد.

وظیفه افزود: روز شنبه در برخی نقاط شمال‌غرب و شمال‌شرق بارش پراکنده و در خوزستان، شمال بوشهر، شمال‌غرب فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می شود، همچنین روز شنبه برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و شمال‌شرق کشور وزش باد شدیدی خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی اظهار کرد: همچنین روز یکشنبه در استان‌های ایلام، شمال خوزستان ، چهارمحال و بختیاری،لرستان و مرکزی افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در مورد وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز تهران ابری همراه با بارش پراکنده در بعضی ساعات وزش باد شدید و احتمال رعد وبرق و در اواخر وقت با کاهش ابر خواهد بود، روز شنبه شاهد آسمان نیمه ابری در تهران همرا با وزش باد شدید هستیم و روز یکشنبه آسمان پایتخت کمی ابری همراه با غبار صبح‌گاهی خواهد بود .

وظیفه خاطرنشان کرد: بیشینه دمای تهران در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه 10، 13، و 14 و کمینه دمای هوا 5، 3 و 4 پیش‌بینی می شود.

همچنین ببینید
دادستان کل‌کشور: ایمن‌سازی ساختمان‌ها برعهده شهرداری‌هاست/ نباید به تذکرات به پلاسکو اکتفا می‌کردند
آینده روشن کشور در دوره طلایی پسابرجام آغاز می‌شود
قیمت برخی مغازه‌های میلیاردی در تهران
عملیات آواربرداری پیشرفت قابل توجهی داشته است/ دادستان تهران دستورات قضایی لازم را در محل صادر می‌کند
راه‌اندازی 4 مرکز درمان و نگهداری زنان معتاد متجاهر در استان تهران
دادستان کل کشور در محل حادثه پلاسکو حضور یافت
حضور دادستان کل کشور و دادستان تهران در محل ریزش ساختمان پلاسکو
جلسه اضطراری مجمع نمایندگان تهران فردا درباره حادثه پلاسکو
هشدار ترافیکی پلیس درباره بارش برف در تهران

تازه های اخبار