بیمه‌ها از پس هزینه‌های درمان ناباروری بر نمی‌آیند + راهکار

بیمه‌ها از پس هزینه‌های درمان ناباروری بر نمی‌آیند + راهکار

بهمن برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره علت ضعف بیمه‌ها در حمایت از زوجین نابارور که یکی از مشکلات مهم کشور است و رهبری نیز بر سیاست‌های جمعیتی تاکید ویژه داشتند، اظهار داشت: بیمه‌ها از پس این هزینه‌ها بر نمی‌آیند، ولی می‌توان با مدیریت منابع به وسیله درست هزینه کردن و جلوگیری از صرف هزینه‌ها در برخی موردهای غیر ضروری به مسائل مهمی چون درمان زوجین نابارور پرداخت زیرا ما نیز معتقدیم باید در این حوزه به خانواده مورد حمایت قرار گیرند.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: در نظام سلامت ما گران مدیریت می‌کنیم، یعنی گران درمان می‌کنیم، درحالیکه منابع مالی نیز کم است و متعاقباً بیمه‌ها نیز با روند کنونی ناکارآمدتر می‌شوند.

برزگر با اشاره به بدهی‌های بسیار بیمه‌ها و از طرفی پرت منابع مالی در حوزه سلامت تصریح کرد: بنابراین باید سه حوزه نظام سلامت، ارائه دهنده خدمت و در نهایت مردم در کاهش هزینه‌های غیرضروری سلامت کمک کنند، مثلاً باید با فرهنگ سازی بین مردم از تقاضاهای القایی بکاهیم.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد: همچنین در چنین حوزه‌های مانند درمان ناباروری باید به سمت تقویت بیمه‌های تکمیلی پیش رویم زیرا در هیچ جای دنیا بیمه پایه نمی‌تواند همه نیازها را پوشش دهد، بنابراین سیاسگذاران باید مشارکت دولت، مردم و خیرین را با رویکرد بیمه‌های تکمیلی تسهیل کنند، چون به هیچ عنوان بیمه‌های پایه نمی‌توانند 100 درصد نیازهای درمانی مردم را پوشش دهند زیرا پوشش همه خدمات اصلاً باعث خطر برای مردم می‌شود برای اینکه خدمات غیرضروری افزایش می‌یابد که اصلاً برای جامعه ضرورتی ندارد.

برزگر در خاتمه با تاکید مجدد بر حمایت بیشتر از زوجین نابارور خاطرنشان کرد: افزایش بودجه‌های عمومی، مشارکت خیرین و مدیریت منابع مالی در پرهیز از هزینه‌کرد برای اقدامات غیر ضروری حوزه سلامت با تقویت بیمه‌های تکمیلی می‌تواند حمایت‌ها نسبت به زوجین نابارور را بیشتر کند.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
دستاوردی شگفت‌انگیز در درمان ناباروری با داروی ضد سرطان
راهکار سعید جلیلی برای خروج از رکود
راهکار سعید جلیلی برای خروج از رکود
جزییات بودجه ۹۶ سلامت/رشد ۹۰ درصدی اعتبارات "بیمه سلامت"
احمد خاتمی: قوه قضاییه هزینه برخورد با فتنه و حقوق‌های نجومی را می‌دهد
تجمیع بیمه‌ها، نسخه گرفتاری کارگران را می‌پیچد
کارت‌های زرد و آبی راهکار مبارزه ارگانیکی با مگس سفیدها و سوسک‌ها
اطلاعات محرمانه حاکی از تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در داخل کشور است/بودجه قوه قضاییه جوابگوی مخارج و هزینه‌های جاری این دستگاه نبوده و نیست/حساب‌ها اصلا به نام شخص رییس قوه قضاییه نیست، اسناد و مدارک آن موجود است

تازه های اخبار