باب کورکر به طرح تمدید تحریم‌های ده‌ساله واکنش نشان داد

باب کورکر به طرح تمدید تحریم‌های ده‌ساله واکنش نشان داد

بین الملل > دیپلماسی - تسنیم نوشت: یکی از سناتورهای آمریکایی و یکی از نامزدهای احتمالی برای تصدی پست وزارت امور خارجه گفت که تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران به ترامپ این امکان را می‌دهد که تحریم‌هایی که اوباما با برجام علیه ایران حذف کرده را دوباره احیا کند.

به گزارش ای‌بی‌سی نیوز، "باب کورکر" سناتور جمهوری‌خواه ایالت تنسی و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که به عنوان نامزد ترامپ برای تصدی وزارت خارجه نیز از وی یاد می شود می گوید خواستار مذاکره دوباره در مورد توافق هسته ای است.

کورکر اعلام کرد: تمدید این قانون (تمدید تحریم های ده ساله ایران ) این تضمین را می دهد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا می تواند تحریم هایی را که اوباما برای اجرای توافق هسته ای با ایران از میان برداشته بود، بار دیگر احیا کند.

کورکر که از وی به عنوان نامزد ترامپ برای وزارت امور خارجه نیز یاد می شود گفته است طرفدار انتصاب مقامی است که با قدرت، توافق هسته ای را به اجرا بگذارد.

وی همچنین بر این احتمال نیز پای می فشارد که امکان دارد بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری اوباما، این توافق بار دیگر به مذاکره گذاشته شود. کورکر گفته است گمان من این است که اگر همکاری نتواند اجرای واقعی آن را ممکن سازد، تغییرات عمده بسیار سریع روی خواهند داد.

52311

همچنین ببینید
بمب بزرگ پرسپولیسی ها لو رفت؛ استقلالی ها به این خبر واکنش نشان می دهند؟
واکنش کیهان به اظهارات اخیر رییس دولت اصلاحات
عکس | پست اینستاگرامی بعیدی‌نژاد به مناسبت لغو تحریم صندوق بازنشستگی وزارت نفت
سیدرضا اکرمی:ارتحال آیت‌الله هاشمی مظلومیت بهشتی و بهشتی‌ها را هر چه بیشتر نشان داد
ارتحال آیت‌الله هاشمی مظلومیت بهشتی را بیشتر نشان داد
دومین بار در چند ماهه گذشته رخ داد ؛ سقوط کارگر 40 ساله در استخر قیر
دو تحریم ضد ایرانی لغو شد
خروج شماری از اشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا
مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون‌های ارشد و دکتری آزاد تمدید شد

تازه های اخبار