آیت الله سبحانی منزل پدری خود در تبریز را وقف کرد

آیت الله سبحانی منزل پدری خود در تبریز را وقف کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی در همایش «وقف و رسانه، یاوران وقف»  با اشاره به وقف آیت الله سبحانی گفت:  سنت حسنه وقف از دیرباز مورد توجه مردم مؤمن و متدین ایران به ویژه آذربایجان بوده است.

وی با اشاره به این‌که در منطقه آذربایجان مردم اعتماد و اعتقاد خاصی به روحانیت و علمای دین دارند، خاطرنشان کرد: نگاهی به تاریخ مشخص می کند که علمای این منطقه خود واقف بوده‌اند و سپس دیگر مردم را به این سنت حسنه دعوت می کردند، همچون شیخ شهاب‌الدین اهری و دیگر علمای منطقه آذربایجان.

حجت الاسلام مصائبی ادامه داد: متولیان بسیاری از موقوفات بزرگ منطقه آذربایجان همچون موقوفات قاضی طباطبایی و خانم النساء نیز از علما و روحانیان هستند که این مسأله نیز نشان از عمق اعتقاد مردم نسبت به نهاد روحانیت دارد، چراکه روحانیان آذربایجانی خود عامل به آنچه که سفارش می کنند، هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با اشاره به وقف اخیر حضرت آیت الله سبحانی در تبریز گفت: این مرجع تقلید جهان تشیع منزل پدری خود در منطقه راسته کوچه تبریز را با نیت قرآن و اهل بیت وقف کرده‌اند که اعلام عمومی این مسأله موجب گرایش بیش از پیش مردم به سنت حسنه وقف شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر از هر مسجد استان یک وقف داشته باشیم هر سال هفت هزار موقوفه جدید ثبت می شود، ادامه داد: بیش از هفت هزار مسجد هر کدام با حداقل سه نفر هیات امنا در استان داریم که می توانند هرکدام ترویج دهنده وقف در سراسر استان باشند.

در این مراسم  از آیت الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم، امام جمعه موقت تبریز و متولی موقوفه خانم خیرالنساء به صورت ویژه تجلیل شد.

همچنین ببینید
مراسم تکریم آیت الله مظاهری برگزار می‌شود
آثار آیت الله هاشمی شاهرودی رونمایی شد
اقامه عزای شهادت امام عسکری(ع) در دفتر آیت‌الله علوی‌گرگانی
آیت الله رشاد رحلت آیت‌الله شیخ محمد فاضل استرآبادی را تسلیت گفت
تبار فرهنگی سرزمین ما را آیت الله احمدی و امثال او نگه می دارند
کرسی ترویجی نقد نظریه بطون آیات آیت الله معرفت برگزار می شود
آیت‌الله سبحانی منزل پدری خود در تبریز را وقف کرد
آیت‌الله سید محمد نقی شاهرخی درگذشت
آیت الله علوی گرگانی درگذشت آیت الله فاضل استرآبادی را تسلیت گفت
چگونگی انشاء وقف از دیدگاه آیت الله جوادی آملی

تازه های مذهبی