واژگونی اتوبوس راهیان نور در همدان 30 مجروح برجای گذاشت

سرهنگ رضا عزیزی  در تشریح چگونگی این حادثه افزود: ابتدا ساعت 6 و 45 دقیقه بامداد امروز یک دستگاه کامیون هنگام تردد در جاده ملایر - همدان در وروردی شهر همدان واژگون می شود.
وی اضافه کرد: اختلاف سطح جاده (قیر زدگی) موجب ناتوانی راننده کامیون در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی آن شده که در این سانحه 2 سرنشین کامیون مجروح می شوند.
وی بیان کرد: راننده اتوبوس حامل دانش آموزان گیلانی که از خوزستان به سمت گیلان در حال تردد بود با دیدن صحنه واژگونی این وسیله نقلیه، کنترل وسیله نقلیه از دستش خارج می شود.
رئیس پلیس راه استان همدان افزود: راننده این وسیله نقلیه بلافاصله از سیستم ترمز برای نگهداشتن اتوبوس استفاده کرده که به علت لغزنده بودن سطح جاده خودرو واژگون می شود.
سرهنگ عزیزی گفت: واژگونی اتوبوس راهیان نور 30 مجروح بر جای گذاشت که 20 سرنشین اتوبوس به صورت سرپایی مداوا شده و 10 تن از آنها نیز تحت نظر پزشک هستند.
 وی اضافه کرد: استاندارد نبودن شیب عرضی جاده منجر به جمع شدن آب در وسط جاده و لغزندگی سطح معبر شده بود.
وی اظهار کرد: رانندگان باید هنگام جمع شدن آب در وسط جاده و لغزنده بودن سطح معبر سرعت خود را تا 30 کیلومتر در ساعت کاهش دهند در حالیکه سرعت این اتوبوس 70 کیلومتر در ساعت بوده است.
وی بیان کرد: با توجه به اختلاف سطح جاده ناشی از قیر زدگی و نامناسب بودن شیب عرضی جاده ، شهرداری همدان در بروز هر 2 سانحه واژگونی 50 درصد مقصر شناخته شد و رانندگان نیز 50 درصد در بروز این سوانح سهم داشتند.

ایرنا

همچنین ببینید
6 کشته و مصدوم در برخورد اتوبوس و تریلر
۸۸ نفر در حریق ساختمان پلاسکو مجروح شدند
تقسیم‌بندی سعید لیلاز از منتقدان روحانی/میراثی که احمدی‌نژاد برای روحانی گذاشت!
انتقال 3 مجروح از زیر آوار ساختمان پلاسکو به بیمارستان
وزیر بهداشت: 3 نفر از زیر آوار پلاسکو خارج شدند/ حال یک مجروح وخیم است
وزیر کشور سفر به استان لرستان را نیمه تمام گذاشت و عازم تهران شد
خسارتی که اتوبوس شرکت واحد به ماشین بازیگر زن زد!
برخورد دو دستگاه وانت در سرخس ۵ مصدوم برجای گذاشت+ تصاویر
انفجار تروریستی در مالی ۴۷ کشته برجای گذاشت

تازه های اخبار