ماهواره ترکیه امروز به فضا پرتاب می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ماهواره مذکور 57 دقیقه پس از پرتاب، از راکت حامل خود جدا و در نقطه مورد نظر در مدار زمین مستقر خواهد شد و قرار است نخستین سیگنال از این ماهواره در شصت و هشتمین دقیقه پس از پرتاب دریافت شود.

برنامه پرتاب این ماهواره از مرکز فضایی گویان فرانسه به طور زنده و مستقیم برای آنکارا پخش و به مناسبت پرتاب این ماهواره، مراسمی در تاسیسات آکینچی وابسته به شرکت صنایع هوایی و فضایی «توساش» در آنکارا برگزار می شود.

این ماهواره که در هر 90 دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد، قرار است سالانه بیش از 60 هزار عکس ثبت کرده و به ایستگاه زمینی ماهواره‌ای فرماندهی نیروی هوایی کشور ارسال کند.

از ماهواره مذکور که نسبت به ماهواره های مشابه خود در جهان از قابلیت عکس برداری با وضوح و کیفیت بالاتری برخوردار است، علاوه بر اهداف نظامی، در زمینه کنترل از راه دور بر فعالیت های موسسات و نهادهای دولتی در زمینه های مختلف از جمله محیط زیست، کشاورزی، شهرسازی و کاداستر نیز بهره برداری شود.

گفتنی است که مونتاژ و انتگراسیون ماهواره «گوک‌ترک1» که پاسخگوی بسیاری از نیازهای ارتش ترکیه در تثبیت نقشه های نظامی، ورود قاچاقچیان و نظائر آن است، از سوی شرکت «Telespazio» ایتالیا و «Thales Alenia Space» فرانسه صورت گرفته و به مرکز فضایی گویان فرانسه انتقال یافته است.

52311

همچنین ببینید
بهای طلا امروز پنج‌شنبه در بازارهای بین‌المللی
حضور مظنونان ترور سفیر روسیه در دادگاه ترکیه
اجرای اولین عملیات هوایی مشترک روسیه و ترکیه در سوریه
توضیح فرماندار دزفول درباره انفجار امروز
ترکیب امروز پرسپولیس با چند سورپرایز
امیر حیدری: اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون خون شهیدان است
کُشتی شترها در ترکیه!+عکس
جوانان امروز به حال خود رها شده‌اند
سهولت در دسترسی به مترو علت احداث زیرگذر نزدیک کاخ گلستان!/ امروز درباره این پروژه تصمیم‌گیری می‌شود

تازه های اخبار