تاسیسات هسته‌ای فعال‌تر از قبل می‌شود/ایران درمقابل نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده است

تاسیسات هسته‌ای فعال‌تر از قبل می‌شود/ایران درمقابل نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده است

در این راستا،‌ سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به تسنیم گفت: ایران در برابر نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده که متناسب زمان آنها را اجرایی می‌کند.

سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به تصویب طرح تمدید تحریم‌های 10 ساله ایران از سوی مجلس سنای آمریکا، گفت: این طرح پیش از این نیز در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود و به دلیل اینکه اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز نمی‌تواند آن  را وتو کند و این طرح  به قانون تبدیل می‌شود، قطعاً این قانون نقض برجام است.

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در اولین جلسه به این موضوع می‌پردازد، ادامه داد: هفته آینده از مسئولان وزارت خارجه دعوت می‌شود تا با حضور در کمیسیون امنیت‌ملی این قانون بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه قطعاً جمهوری اسلامی ایران به این قانون که در دو مجلس نمایندگان و سنا به تصویب رسیده واکنش نشان می‌دهد، تصریح کرد: ایران در برابر نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده که متناسب زمان آنها را اجرایی می‌کند.

تاسیسات هسته ای فعال تر از قبل می شود

همچنین عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در واکنش به تمدید 10 ساله تحریم های این از سوی آمریکا به میزان گفت: راکتور اراک را که در آن بتن ریخته شده بود به حالت قبل برمی گردانیم.

ولی الله نانواکناری در واکنش به تمدید قانون تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: ما نسبت به همه بد عهدی ها و مواردی که عزت و اقتدار نظام ما را مورد خدشه قرار می دهد اقدامی متقابل خواهیم داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه حتما یک اقدام متقابل در مقابل این رفتار خواهیم داشت اظهار داشت: ما حتما با این اقدام برخورد خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد به منافع ملی ما تعدی کند.

نانواکناری با اشاره به اینکه این قانون هنوز به تصویب رئیس جمهور آمریکا نرسیده است و برای اجرا نیازمند تایید رئیس جمهور است بیان داشت: بر این اساس این موضوع قابل تامل است چون موضوعاتی از این قبیل حتما باید به تصویب رئیس جمهور آمریکا برسد، تا قانونی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: مطمئنا ما در مقابل اقداماتی که اثر منفی در کار ما داشته باشد یک اقدام قاطع و موثر خواهیم کرد.

نانواکناری با تاکید بر اینکه ما به روال سابق کاری خودمان بازخواهیم گشت اظهار داشت: آنچه که صلاح کشورمان است حتما انجام خواهیم داد.

وی افزود: تاسیسات هسته ای را فعال تر از قبل ادامه خواهیم داد.

نانواکناری در پایان خاطرنشان کرد: حتی راکتور آب سنگین اراک را که در آن بتن ریخته شده بود به حالت قبل باز می گردانیم.

29213

همچنین ببینید
رویترز: اوباما طرح تمدید تحریم ایران را امضا می‌کند
آیا بستن تنگه هرمز از گزینه های روی میز ایران است؟
عوامل و مهمانان هندی فیلم سلام بمبئی در ایران
جلودارزاده: آمریکا منتظر عواقب نقض برجام باشد
کاهش تولید نفت در اوپک دستاورد بزرگ برای ایران است

تازه های اخبار