رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+عکس

رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+عکس
پایگاه خبری ریشه: 
این نیروگاه که 648 مگاوات ظرفیت دارد، با استفاده از 2.5 مولفه فتوولتاییک ساخته شده که در زمینی به مساحت 10 کیلومتر مربع نصب شده اند.

این نیروگاه در طول 8 ماه با بودجه ای معادل 662 میلیون دلار در منطقه کاموتی واقع در استان تامیل نادو در جنوب هندوستان راه اندازی شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد قبلی را که 550 مگاوات بود و به یک نیروگاه با دو سایت مستقل در آمریکا اختصاص داشت، شکست.

رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان 
این نیروگاه دولت هند را یک گام دیگر به اهداف آن در رابطه با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، نزدیک تر کرد. در ابتدا دولت این کشور با راه اندازی پروژه National Solar Mission هدف اصلی خود را تا سال 2022 میلادی، دستیابی به 20 گیگاوات توان الکتریکی با استفاده از نیروگاه های خورشیدی تعریف کرد. اما در سال 2015 آن را تغییر داد و مقرر شد تا آن زمان به 100 گیگاوات توان خورشیدی دست یابد.
در سال 2012 استان تامیل نادو با وجود این که نتوانست به اهداف تعریف شده برای آن دست یابد، نیروگاه هایی را راه اندازی کرد که 3 هزار مگاوات از توان الکتریکی موردنیاز هندوستان را تامین کردند.
کشور هند با راه اندازی این نیروگاه جدید قصد دارد تا سال 2017 میلادی به سومین کشور فعال در بازار انرژی خورشیدی پس از چین و آمریکا تبدیل شود.
همچنین ببینید
دیدار وابستگان نظامی 27 کشور جهان با دریادار سیاری
ازدواج ۷۰۰ میلیون کودک در جهان/ زندگی کودکان بیوه در ایران
قطع برق بزرگترین واحد تولیدی استان مازندران
ترامپ تنها رهبر جهان است که به گرمایش جهانی اعتقاد ندارد
پیرترین مجرد جهان راز طول عمر خود را چه می‌داند؟ +تصاویر
پیرترین مجرد جهان راز طول عمر خود را چه می‌داند؟ +تصاویر
پیرترین مجرد جهان راز طول عمر خود را چه می‌داند؟ + عکس و فیلم

تازه های اخبار