رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+عکس

رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+عکس
پایگاه خبری ریشه: 
این نیروگاه که 648 مگاوات ظرفیت دارد، با استفاده از 2.5 مولفه فتوولتاییک ساخته شده که در زمینی به مساحت 10 کیلومتر مربع نصب شده اند.

این نیروگاه در طول 8 ماه با بودجه ای معادل 662 میلیون دلار در منطقه کاموتی واقع در استان تامیل نادو در جنوب هندوستان راه اندازی شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد قبلی را که 550 مگاوات بود و به یک نیروگاه با دو سایت مستقل در آمریکا اختصاص داشت، شکست.

رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان 
این نیروگاه دولت هند را یک گام دیگر به اهداف آن در رابطه با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، نزدیک تر کرد. در ابتدا دولت این کشور با راه اندازی پروژه National Solar Mission هدف اصلی خود را تا سال 2022 میلادی، دستیابی به 20 گیگاوات توان الکتریکی با استفاده از نیروگاه های خورشیدی تعریف کرد. اما در سال 2015 آن را تغییر داد و مقرر شد تا آن زمان به 100 گیگاوات توان خورشیدی دست یابد.
در سال 2012 استان تامیل نادو با وجود این که نتوانست به اهداف تعریف شده برای آن دست یابد، نیروگاه هایی را راه اندازی کرد که 3 هزار مگاوات از توان الکتریکی موردنیاز هندوستان را تامین کردند.
کشور هند با راه اندازی این نیروگاه جدید قصد دارد تا سال 2017 میلادی به سومین کشور فعال در بازار انرژی خورشیدی پس از چین و آمریکا تبدیل شود.
همچنین ببینید
ناوگان حمل‌ونقل پاک شهر تهران رونمایی شد
تیزر فیلم سینمایی کوپال به کارگردانی کاظم ملایی رونمایی شد+فیلم
صدا و سیما، پیروز نبرد رسانه‌ای در جهان است
رونمایی از ۱۰۰ دستاورد وزارت اقتصاد در ۱۰۰ روز
ثروتمندترین های جهان چه کسانی هستند
رونمایی از صدپروژه ملی در روزهای آینده/محیط کسب و کار بهتر می شود
لوگو فیلم سینمایی «آذر» رونمایی شد
مراسم هفتمین شب رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بزرگترین روستای رودبار
رونمایی از 100 عملکرد برجسته دولت طی 100 روز آینده
رونمایی از تله‌های الکترونیکی گمرک برای مبارزه با قاچاق کالا

تازه های اخبار