ناتوانی مالی علت خودکشی معلم بازنشسته نبود

ناتوانی مالی علت خودکشی معلم بازنشسته نبود

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی منتشر شد که از خودکشی معلمی بازنشسته در شهر بهبهان خبر می‌‌داد.

سیف الله بداری دبیر بازنشسته بهبهانی، دو روز قبل در پارکینگ منزل مسکونی خود در شهر بهبهان خود را به دار آویخت. در اخبار منتشر شده در فضای مجازی علت خودکشی در یادداشت کوتاهی که از این معلم به جا مانده ناتوانی در تامین مخارج زندگی عنوان شده است.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در این رابطه اعلام کرد: فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، وزیرآموزش و پرورش با ابلاغ تسلیت به خانواده مرحوم با آنان ابراز همدردی کرد.

خانواده این معلم به شدت از جوسازی ایجادشده در فضای مجازی که علت خودکشی سیف الله بیداری را مشکل مالی عنوان کرده است، ناراحت و خواستار آن هستند که واقعیت امر اطلاع رسانی شود.

صدیقه بیداری خواهر این معلم که خود نیز دبیر زیست شناسی است،‌در این رابطه می‌گوید:‌ باوجود آنچه تاکنون در فضای مجازی منتشر شد، برادرم تمکن مالی خوبی داشت و اقدام وی به خودکشی مربوط به تصادف وی در14 فروردین سال جاری است که در این تصادف از ناحیه پا دچار شکستگی شد و حین آزمایشات لازم، پزشکان متوجه مشکل قلبی برادرم شدند که در نهایت نیاز به عمل قلب باز پیدا کرد، بعد از این عمل وی دچار افسردگی شدید و 2 هفته در بخش اعصاب و روان بیمارستان بستری شد و به تجویز روان پزشک، روزانه 8 قرص اعصاب مصرف می‌کرد. این قرص ها برای برادرم، آشفتگی ذهنی ایجاد کرده بود که البته موضوع را با دکتر معالج وی در میان گذاشتم اما نظر وی ادامه مصرف بود.

وی می‌افزاید: برادرم فردی مؤمن و معتقد بود و خودکشی را گناه نابخشودنی می‌دانست،  اما متأسفانه در اثر آشفتگی ذهنی ناشی از مصرف قرص‌های اعصاب مرتکب این عمل شد.

یدالله صادق پور از همکاران بازنشسته و دوست قدیمی مرحوم سیف الله بیداری نیز این معلم را فردی خونگرم و اهل معاشرت معرفی و تصریح کرد: وی این اواخر وقتی نزد همکاران قرار می‌آمد حدوداً  5 دقیقه یا بیشتر زمان نیاز بود تا متوجه موقعیت مکانی خود شود.

وی نیز علت خودکشی معلم بازنشسته را مصرف قرص‌های اعصاب دانست و خاطرنشان کرد: این قرص‌ها نوعی روان پریشی ایجاد کرده بود که در نهایت منجر به اقدام به خودکشی شد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
ثروتمندترین فوتبالیست‌های بازنشسته جهان
اولاد قباد: ما در مجلس پیگیر فسادهای اداری و مالی و رانت‌خواری هستیم
تامین مالی در بازار سرمایه ایران در حال رونق گرفتن است.
تقدیر از 54 معلم و دانش‌آموز پژوهنده
انضباط مالی در بانک رفاه حاکم است
نظام نظارت مالی بانک مرکزی بازطراحی می شود
سحر دولتشاهی و بهرام رادان در حال آشپزی در تایلند! + عکس /ماموران دختر جوان ارومیه ای را از خودکشی منصرف کردند! +تصویر

تازه های اخبار