تولید نفت روسیه ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد

تولید نفت روسیه ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد

اقتصاد > انرژی - تسنیم نوشت: وزیر انرژی روسیه گفت: کشورش آماده است تا در نیمه نخست سال آینده میلادی به عنوان بخشی از توافق با اوپک «به صورت تدریجی» ۳۰۰ هزار بشکه از تولید خود را کاهش دهد.

به گزارش رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، کشورش آماده است تا در نیمه نخست سال آینده میلادی به عنوان بخشی از توافق با اوپک «به صورت تدریجی» 300 هزار بشکه از تولید خود را کاهش دهد.

نواک به خبرنگاران گفت: «روسیه آماده پیوستن به توافق است... بر اساس مذاکرات فعالانه ما در طی چند ماه گذشته با اعضای کلیدی اوپک و کشورهای غیر عضو این سازمان، روسیه به تدریج تولید خود را در نیمه نخست 2017 به میزان 300 هزار بشکه کاهش خواهد داد.»
وی افزود، از نظر فنی کاهش یکباره تولید برای روسیه چالش بر انگیز است.
وی بدون توضیح بیشتر گفت: «مذاکرات ما با کشورهای غیر عضو اوپک به ماه اجازه می دهد تا انتظار داشته باشیم برخی کشورها به این توافق بپیوندند و مجموعا در کاهش حدود 300 هزار بشکه ای تولید مشارکت کنند.»
قزاقستان و آذربایجان دومین و سومین تولید کنندگان بزرگ نفت در میان کشورهای جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی سابق پس از روسیه هستند.
نواک هیچ اشاره ای به این مسئله نکرد که روسیه از چه سطحی تولید خود را 300 هزار بشکه پایین تر خواهد آورد. وزارت انرژی قزاقستان از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. وزارت انرژی آذربایجان هم اظهار نظری صورت نداده است.
وزیر انرژی روسیه افزود «ما به توافقات حاصل شده خوش بین هستیم و توافق روز چهارشنبه را به لحاظ تاریخی مهم می دانیم.» وی افزود، کشورهای عضو و وغیر عضو اوپک در حال انتخاب زمان برای نشستی جداگانه جهت امضای یک یادداشت تفاهم در زمینه توافق کاهش تولید هستند.
نواک گفت: «ما فکر می کنیم چنین نشستی در طی 10 روز آینده برگزار خواهد شد.»

35225

همچنین ببینید
ابلاغ دستورالعمل‌های جدید بالینی به 112 هزار کادر بهداشت و درمان
۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهم بودجه عمومی از نفت در سال ۹۶
پیش از برجام یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم اکنون 2 میلیون و 200 یا 300 بشکه نفت صادر می‌کنیم /تحریم‌های بانکی حل شده است ایرادات به سیستم بانکی ما باز می‌گردد
سرمایه گذاری سه هزار میلیاردی ستاد اجرایی تو کهکیلویه و بویراحمد
اردبیل در شاخص برق‌رسانی از میانگین کشوری بالاتر است/ کاهش تلفات برق به کمتر از 13 درصد رسیده است
دومین دور گفتگوهای سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه در آستانه
فروش ۱۸ هزار میلیارد ریال سهم دولت تا پایان دی ماه
حجم معاملات مسکن ۵۰ درصد کاهش یافت
عرضه قهوه‌های تولید محدود جهان در بازار ایران +جدول قیمت

تازه های اخبار