امام جمعه هامبورگ چتر کتاب کودک را به اسقف اعظم هامبورگ تحویل داد

امام جمعه هامبورگ چتر کتاب کودک را به اسقف اعظم هامبورگ تحویل داد

به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه­ ی «برج کتاب» با هدف ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان در سطح هامبورگ در حال اجراست. چتر نمادین این پروژه چهار ماه پیش تر طی مراسمی توسط شهردار هامبورگ به امام مرکز اسلامی هامبورگ تحویل داده شده بود تا کودکان هامبورگ این بار به اندازه مناره های مسجد امام علی علیه السلام کتاب بخوانند. در این راستا در روز پنجشنبه ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ این بار چتر کتاب توسط امام مرکز اسلامی هامبورگ در محل مسجد امام علی علیه السلام به دکتر حیسه اسقف اعظم هامبورگ (Dr. Stefan Heße  ) تحویل داده شد. در این مراسم ۱۲۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی برخی از مدارس هامبورگ به همراه معلّمین و مربّیانشان حضور داشتند.

مرکز اسلامی هامبورگ به عنوان اوّلین مسجد مسلمانان در هامبورگ و با قدمتی بیش از ۵۵ سال و معماری بسیار زیباست که مورد توجه آلمانی هاست و پس از آن که پرچم پروژه برج کتاب با مبنای برج بلند ساختمان شهرداری اجرا گردید، از اواخر ماه یونی ۲۰۱۶ به مدت ۴ ماه به اندازه ارتفاع دو مناره مسجد امام علی علیه السلام هامبورگ (۳۶ متر) در اختیار این مرکز اسلامی بوده است. از جمله کتابهایی که در این دوره برای کودکان تألیف و پیشنهاد گردید کتابی است با نام «مناره های جادویی مسجد آبی» که به موضوع دیالوگ بین ادیان اسلام، مسیحیت و یهودیت می پردازد. 

 آیت الله رمضانی، امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ در مراسم واگذاری پرچم به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن ابراز خرسندی از حضور دانش آموزان و معلّمان و مربّیان آنان، در مرکز اسلامی هامبورگ، با تقدیر از پشتکار کودکان برای شرکت در پروژه کتاب خوانی گفت:هر جا علم و دانش باشد، آنجا صلح و عدالت نیز هست. امیدواریم دانش و علم برای شما در طول زندگی مانند چتر محافظی باشد که بتوانید در آینده تصمیم های خوب و درستی را در زندگی بگیرید. خوشحال هستم که چتر و سمبل این پروژه را به دوستم جناب آقای دکتر حیسه می دهم. مطمئن هستم تمام کسانی که عشق خداوند را در دل دارند  هدف مشترکی برای حفظ کرامت انسانی، صلح و عدالت دارند و این وجه مشترک همه ادیان ابراهیمی است.

این برنامه که با هماهنگی بخش دیالوگ آکادمی اسلامی آلمان وابسته به مرکز اسلامی هامبورگ برگزار گردید، انعکاس خوبی را در رسانه ها و مطبوعات آلمان داشت.

همچنین ببینید
۲۴ دی؛ گزارش نمار جمعه تهران
معرفی آثار مرحله دوم کتاب سال در گروه فلسفه
فراخوان برگزاری دومین «جایزه دعبل کتاب سال عاشورا» از پایان دی
لزوم راهبری جامعه توسط امام معصوم(ع)
سومین رویداد «چگونه کتاب تفکر و سواد رسانه ای را تدریس کنیم؟»
احدی نتوانست تا بدین حد، اعتماد امام بزرگوار را به خود جلب کند
کتاب «بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر» رونمایی می شود
۱۷ دی؛ گزارش نماز جمعه
۱۲۰۰ کتاب دینی در آستانه انتشار
۱۰ دی؛ گزارش نماز جمعه تهران

تازه های مذهبی