انتقاد ازدرخواست امام جمعه کرمان برای لغو سخنرانی مطهری در این شهر

انتقاد ازدرخواست امام جمعه کرمان برای لغو سخنرانی مطهری در این شهر

اصغرسلیمی در واکنش به اظهارات امام جمعه کرمان مبنی بر لزوم لغو سخنرانی "علی مطهری" نایب رییس مجلس دراین استان،گفت: بحث سخنرانی ها و مناظره ها ازهمان ابتدای انقلاب توسط مسئولان نظام حل شده است، یعنی درهمان ابتدای روزهای پس از پیروزی انقلاب شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح درصدا و سیمای آن مقطع سخنرانی و مناظره داشتند.

نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درحال حاضرتمامی سخنرانی ها با مجوزهای قانونی انجام می شود، افزود: چرا باید کاری را انجام داد که یک نماینده مجلس درجایگاه نایب رییس مجلس شورای اسلامی برای ایراد سخنرانی دراستان های مختلف کشور دچار مشکل شود واین موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی هیچ مسئولی مشکلی ندارد، تصریح کرد: به طورقطع سخنرانی ها دارای مجوز شورای تامین استان و استانداری است و قانون مشخص کرده همه سخنرانی ها باید دارای مجوز وزارت کشورباشد، بنابراین دراین گونه موارد دیگر جای بحثی باقی نمانده و مسئولان دیگر استان ها باید از اظهارات بی دلیل که منجر به ایحاد مشکل درکشورمی شود پرهیز کنند.

سلیمی با تاکید براینکه طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید کرسی های آزاد اندیشی در کشور برقرار شود،گفت: این موضوع به آن معنا است که باید برای دانشجویان محیط هایی فراهم شود تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را به گوش مسئولان رسانده و مسئولان به دغدغه های جوانان پاسخ های قانع کننده بدهند، بنابراین اگرنتوان با سخنرانی مسئولان به پرسش های جوانان پاسخ داد نمی توان به حل مشکلات جوانان امیدوار بود.

فضای مناظرات و سخنرانی ها درکشور باید فراهم باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه فضای مناظرات و سخنرانی ها درکشورباید فراهم باشد، افزود: به طور حتم مقابله با سخنرانی مسئولان دراستان ها ازسوی برخی مقامات هیچ نتیجه مثبتی برای کشور نخواهد داشت، بنابراین همه بایدبه قانون احترام گذارند و قانون به این روشنی مشخص کرده همه مراسم تجمعات و سخنرانی درچه سطحی با مجوز کدام نهاد صورت گیرد.

وی افزود:همه مسئولان باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی توجه کنند، بنابراین مسئولان بیشترازافراد عادی ملزم به رعایت قانون هستند.

عضو هیات رییسه کمیسیون شواها و امورداخلی کشور، تصریح کرد:قانون تاکید کرده که شورای تامین مشخص می کند که سخنرانی انجام شود یا خیر، بنابراین افراد دیگر استانی حق دخالت در این موارد این چنینی ندارند؛ زیرا مجلس درراس امور است و نایب رییس مجلس می تواند از تریبون مجلس برای ایراد سخنرانی استفاده کند، ازاین رو این گونه رفتارها بیشتر به نفع دشمنان و معاندان نظام است.

2929

همچنین ببینید
ورود فرودگاه امام به پروازهای داخلی از دو سال آینده/ فراخوان پذیرش سرمایه‌گذار خارجی
مذاکرات مثبت پرسپولیس با ستاره ملی‌پوش/ خریدی که برای فصل بعد قطعی است
مذاکرات مثبت پرسپولیس با ستاره ملی‌پوش/ خریدی که برای فصل بعد قطعی است
هیچ روزنه‌ای برای پیگیری «حج 96» وجود ندارد/ حقوق شهدای «فاجعه منا» استیفا نشد
مذاکرات مثبت پرسپولیس با ستاره ملی‌پوش/ خریدی که برای فصل بعد قطعی است
مذاکرات مثبت پرسپولیس با ستاره ملی‌پوش/ خریدی که برای فصل بعد قطعی است
برنامه فولاد مبارکه برای دستیابی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه
علاقه‌ای برای پاسخگویی به زیاده‌گویی‌های نتانیاهو ندارم/ سفیر ایران در بغداد را در زمان لازم معرفی می‌کنیم/سفر وزیرخارجه فرانسه به ایران در هفته آینده/امیدواریم بتوانیم دفتر حافظ منافع ایران و کانادا را بازگشایی کنیم
امتیاز ویژه برای وام ۳۰۰ میلیونی کسبه پلاسکو/ سود کمتر شد
متن سخنرانی جابری انصاری در نشست آستانه

تازه های اخبار