با کاهش تقاضا برای آیفون 7، اپل سفارش ساخت این گوشی را کاهش می‌ دهد

براساس اطلاعات ارائه شده توسط چرخه‌ی تولید محصولات اپل، پس از آنکه تب اولیه‌ی خرید آیفون ۷ فروکش کرده و دیگر تقاضا در بازار برای این گوشی‌هوشمند همچون ماه‌های اول عرضه زیاد نیست، اپل نیز سفارش تولید گوشی‌های هوشمند جدید پرچمدار خود را کاهش داده است.

بخشی از تقاضای بالا برای آیفون‌های جدید اپل به دلیل هجوم خریداران برای در اختیار گرفتن نسخه‌ی جت بلک یا مشکلی براق این گوشی‌هوشمند بود. همچنین باید بخش دیگری از تب بالای اولیه برای خرید آیفون ۷ را برگرفته از انفجار گلکسی نوت ۷ سامسونگ خواند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع نزدیک، تقاضا برای آیفون‌های اپل در کشور چین و سایر بازار‌های جهان در مقایسه با روزهای ابتدایی عرضه بسیار کاهش پیدا کرده است.

برخلاف سال‌های گذشته، تولیدکنندگان در چرخه‌ی تامین و همچنین مشتریان اپل به جای کنکاش برای اطلاع از عملکرد اپل و همچنین میزان فروش آیفون ۷، توجه خود را معطوف نسل بعدی آیفون اپل کرده‌اند که سال ۲۰۱۷ میلادی به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی این گوشی‌هوشمند به بازار روانه می‌شود.

گمانه‌ها حکایت از این دارد که اپل نسل بعدی آیفون خود را با تغییرات گسترده راهی بازار خواهد کرد. بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده آیفون ۸ در دو نسخه راهی بازار می‌شود که شامل نسخه‌ی ۴.۷، ۵.۵ و ۵.۸ اینچی است. بزرگ‌ترین نسخه‌ی آیفون ۸ با بهره‌گیری از نمایشگر OLED با لبه‌های خمیده همراه می‌شود. هر سه گوشی به جای آلومینیوم از شیشه در ساختار بدنه بهره خواهند برد که این موضوع به دلیل پشتیبانی از شارژ بی‌سیم است.

با توجه به کنجکاوری کاربران در مورد نسل بعدی آیفون‌های اپل، بسیاری از تامین‌کنندگان کامپوننت‌های مورد استفاده در آیفون‌های اپل با نگاهی محافظه‌ کارانه به آمار فروش آیفون ۷ می‌نگرند. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که این کمپانی‌ها انتظار دارند تا آمار فروش آیفون ۷ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۷ قریب به ۵ میلیون کمتر از آمار فروش این گوشی در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ باشد.

همچنین ببینید
نوکیا 6: 6 ویژگی شاخص گوشی جدید نوکیا
اندروید نوقا برای خانواده اکسپریا Z5 سونی عرضه شد
عکس ها می‌توانند ابزاری برای دزدیدن اثر انگشت شما باشند
اندروید نوقا برای خانواده اکسپریا Z5 سونی عرضه شد
برنامه PhotoShake: ساخت تصاویر Collage با تکان دادن گوشی - زوم اپ
ساخت نانوپوششی با الهام از برگ درخت برای افزایش کارایی پیل‌ خورشیدی
چهارمین آسمان‌خراش بلند اروپا در دست ساخت + تصویر
۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۶ به انتخاب معیار چینی AnTuTu با غیبت پررنگ سامسونگ
برنامه ایسوس برای دو برابر کردن تولید گوشی‌های هوشمند و عرضه ذن فون 4
تقاضا برای پیکسل‌ های گوگل همچنان بالا است

تازه های علم و فناوری