اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است

اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است
اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است

ابراهیم رزاقی با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: باتوجه به فساد اداری رایج در میان مدیران سازمان‌های مختلف، اگر طرح تحول سلامت به خوبی مدیریت نشود، می‌تواند از طریق رسد غیر متعارف هزینه‌های درمانی به فرصتی برای سوء استفاده بیشتر تبدیل شود.

وی با طرح این دیدگاه که سوء استفاده بیشتر از امکانات متعلق به صندوق های درمانی به معنی زیان بیشتر بیمه شدگان است، گفت: اگر متولیان طرح تحول سلامت صادقانه و بادیدگاه صحیح و غیر رانتی مدیریت اداره منابع طرح تحول سلامت را برعهده  بگیرند قطعا نتیجه کار به سود آحاد ملت خواهد بود.

این استاد بازنشسته دانشگاه ادامه داد: قطع یقین عمده‌ترین علت بحران صندوق های بیمه‌‌های اجتماعی دخالت‌های نابه‌جای دولت است.

رزاقی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد که برخی مدیران خواهان اختیار بدون مسئولیت پاسخگویی هستند، گفت: تا به یک مدیری هم تذکر می دهی که کارت اشتباه است، ناراحت و عصبانی می شود.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت:اگر انسان‌هایی که خدمت گذار هستند و در مدیریت شفاف عمل می کنند، در راس امور قرار بگیرند وضعیت خیلی بهتر خواهد بود.

او با اشاره به تبعات اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی در دهه 70، گفت: به نضر می‌رسد که از زمان به اجرا درآمدن این سیاست‌ها تاکنون، معیار انتخاب مدیران تنها تخصص بوده و به جنبه تعهد اجتماعی آنها توجهی نشده است.

همچنین ببینید
در جلسه هیات نظارت بر اجرای برجام به ریاست روحانی مطرح شد؛ اجرایی شدن تمدید قانون ایسا نقض فاحش برجام است
حمایت کامل ژاپن از اجرای برجام
70 درصد مردم کشور از فضای مجازی استفاده می‌کنند/برخی می‌خواهند دفاع مقدس به افسانه تبدیل شود
پایان نشست کمیته نظارت بر اجرای برجام
نشست کمیته نظارت بر اجرای برجام آغاز شد
جلوگیری از اجرای خودکار اپلیکیشن‌‌های اندروید

تازه های اخبار