اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است

اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است
اجرای غلط تحول سلامت به زیان مردم است

ابراهیم رزاقی با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: باتوجه به فساد اداری رایج در میان مدیران سازمان‌های مختلف، اگر طرح تحول سلامت به خوبی مدیریت نشود، می‌تواند از طریق رسد غیر متعارف هزینه‌های درمانی به فرصتی برای سوء استفاده بیشتر تبدیل شود.

وی با طرح این دیدگاه که سوء استفاده بیشتر از امکانات متعلق به صندوق های درمانی به معنی زیان بیشتر بیمه شدگان است، گفت: اگر متولیان طرح تحول سلامت صادقانه و بادیدگاه صحیح و غیر رانتی مدیریت اداره منابع طرح تحول سلامت را برعهده  بگیرند قطعا نتیجه کار به سود آحاد ملت خواهد بود.

این استاد بازنشسته دانشگاه ادامه داد: قطع یقین عمده‌ترین علت بحران صندوق های بیمه‌‌های اجتماعی دخالت‌های نابه‌جای دولت است.

رزاقی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد که برخی مدیران خواهان اختیار بدون مسئولیت پاسخگویی هستند، گفت: تا به یک مدیری هم تذکر می دهی که کارت اشتباه است، ناراحت و عصبانی می شود.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت:اگر انسان‌هایی که خدمت گذار هستند و در مدیریت شفاف عمل می کنند، در راس امور قرار بگیرند وضعیت خیلی بهتر خواهد بود.

او با اشاره به تبعات اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی در دهه 70، گفت: به نضر می‌رسد که از زمان به اجرا درآمدن این سیاست‌ها تاکنون، معیار انتخاب مدیران تنها تخصص بوده و به جنبه تعهد اجتماعی آنها توجهی نشده است.

همچنین ببینید
خبر جدیدی از مفقودین پلاسکو نیست/ درخواست از هیات‌های عزاداری و مردم
طنز/ نامه سرگشاده به مردم آمریکا
اجرای حکم بابک زنجانی آیا وقتی دیگر؟/جعبه سیاه فساد نفتی حکم اعدام زنجانی را می‌شکند!
اردوغان خواستار حمایت مردم شد
سردار جلالی: وجود مراکز پرخطر در تهران، زندگی مردم را تهدید می‌کند
درخواست بیکاران پلاسکو از مردم
حمایت مردم اروپا از تظاهرات زنان آمریکا+تصاویر
پل ساختن از احساسات مردم برای رسیدن اغراض سیاسی نامردی خالص است/حادثه پلاسکو همه را از غفلت بیدار کرد
هیچ زائر ایرانی در آتش‌سوزی هتل کربلا آسیب ندید/ مردم با کاروان‌های غیرمجاز سفر نکنند
تغییر زمان اجرای نمایشی فرانسوی به دلیل عزای عمومی

تازه های اخبار