"انسان ۲۵۰ ساله" تصویر جامع سیره سیاسی ائمه اطهار است

به گزارش "فرهنگ نیوز"، حجت الاسلام حمید ملاحسنی  در آیین متن خوانی کتاب انسان 250 ساله جمع کارکنان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان اظهار کرد: این کتاب نشان دهنده عمق تحلیل رهبر جامعه اسلامی، از اتفاقات و سیر تاریخی زندگانی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) است.

وی با یادآوری اشاره مقام معظم رهبری در این کتاب در خصوص روند تکاملی و رشد انسان ها به ارتباط آن با پرورش نیروی فرهنگی پرداخت و خاطرنشان کرد: البته باید قابلیت به کمال رسیدن نخست در متولی فرهنگ وجود داشته باشد تا بتواند افراد دیگر را در مسیر رشد قرار دهد چنانکه پیامبر اکرم(ص) خود متخلق به والاترین ارزش های انسانی بود و سپس توانست روی سایر انسان ها این تأثیر را بگذارد.

پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی، در ادامه با بیان اینکه هر هدف ارزشمندی به دنبال خود محدودیتی را به همراه دارد گفت: همانطور که برای رسیدن به اهداف دنیوی سختی ها و محدودیت ها را با جان می پذیریم برای رسیدن به هدف ها و ارزش های دینی و معنوی باید برخی به ظاهر محدودیت ها را بپذیریم.

ملاحسنی با تأکید بر اینکه با تحمل برخی محدودیت های ظاهری می توان به عروج و اوج کمال انسانی رسید عنوان کرد: در این شرایط آنچنان روح لطیف و پاک می شود که از تمام محدودیت های مکانی و زمانی عبور کرده و حتی از عوالم نیز گذر می نماید.

وی همچنین با اشاره به برخی آموزه های پیامبر اکرم(ص)، پرورش برجسته ترین نیروهای فرهنگی را از جمله دستاوردهای دوران نبوت ایشان دانست و آن را نتیجه تحمل سختی ها و البته محدودیت های دوران خویش قلمداد کرد.

شایان ذکر است جلسات تحلیل و بازخوانی کتاب «دغدغه های فرهنگی»  و همچنین ثر ارزشمند « انسان 250 ساله» با محوریت نظرات مقام معظم رهبری به ابتکار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان هر هفته در مجتمع فرهنگی هنری شهر با حضور کارکنان این سازمان و سایر فعالان فرهنگی شهرستان کاشان برگزار می شود.

همچنین ببینید
تصادف بازیگر زن با اتوبوس +تصویر /اعتراف عجیب قاتل؛کشتمش تا یاد بگیرد در را زود باز کند
خواننده معروف ازدواج کرده است!؟+ تصویر /اعتراف مزاحم دختر جوان به جنایت +عکس
"معمای شاه"؛ روایتی ۴۰ ساله از تاریخ معاصر ایران
کمپین "نه به شهرزاد" و یادداشت های جالبی بعد از نخستین واکنش‌ رسمی روابط عمومی مجموعه+تصاویر
چرا خداوند امامت را به کودکی پنج ساله سپرد؟
کرک داگلاس ۱۰۰ ساله شد
سلفی بهنوش بختیاری در پشت صحنه یک فیلم + تصویر /اظهارات تکان‌دهنده پسری که مادرش را کُشت و سوزاند!
رابطه جنسی اشتون کوچر با دختر 22 ساله
هر شهر نیازمند 5 مجتهد جامع‌الشرایط است
کمدی "عاشقانه های مخصوص"

تازه های فرهنگ و هنر