رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+ عکس

رونمایی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان+ عکس

هند به صورت رسمی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در جنوب این کشور رونمایی کرده و با فعالیت کامل آن به عنوان سومین کشور صاحب انرژی خورشیدی دنیا بخش مهمی از انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را از انرژی پاک تامین می کند.

به گزارش ایرنا،ین نیروگاه که 648 مگاوات ظرفیت دارد، با استفاده از 2.5 مولفه فتوولتاییک ساخته شده که در زمینی به مساحت 10 کیلومتر مربع نصب شده اند.


این نیروگاه در طول 8 ماه با بودجه ای معادل 662 میلیون دلار در منطقه کاموتی واقع در استان تامیل نادو در جنوب هندوستان راه اندازی شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد قبلی را که 550 مگاوات بود و به یک نیروگاه با دو سایت مستقل در آمریکا اختصاص داشت، شکست.
این نیروگاه دولت هند را یک گام دیگر به اهداف آن در رابطه با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، نزدیک تر کرد. در ابتدا دولت این کشور با راه اندازی پروژه National Solar Mission هدف اصلی خود را تا سال 2022 میلادی، دستیابی به 20 گیگاوات توان الکتریکی با استفاده از نیروگاه های خورشیدی تعریف کرد. اما در سال 2015 آن را تغییر داد و مقرر شد تا آن زمان به 100 گیگاوات توان خورشیدی دست یابد.
در سال 2012 استان تامیل نادو با وجود این که نتوانست به اهداف تعریف شده برای آن دست یابد، نیروگاه هایی را راه اندازی کرد که 3 هزار مگاوات از توان الکتریکی موردنیاز هندوستان را تامین کردند.
کشور هند با راه اندازی این نیروگاه جدید قصد دارد تا سال 2017 میلادی به سومین کشور فعال در بازار انرژی خورشیدی پس از چین و آمریکا تبدیل شود.

منبع: ایرنا

همچنین ببینید
خورشیدی برای استقلال سوت می‌زند، صالحی برای پرسپولیس
همه چیز درباره لیموزین زرهی ترامپ که جمعه رونمایی می‌شود/تانک ۸تنی
توهین بزرگترین فروشگاه آمازون به پرچم کشور ایران +عکس
بزرگترین بستنی جهان به طول 1114 متر در گینس ثبت شد/ تصاویر
قیمت و زمان رونمایی از گلکسی اس 8
ناوگان حمل‌ونقل پاک شهر تهران رونمایی شد
انفجار بمب نقل و انتقالاتی پرسپولیس و بزرگترین اشتباه تراکتورسازی
رونمایی از شاسی بلند جدید مدیران خودرو در تهران/ تصاویر
پایان سه سال جستجوی مرموزترین پرواز جهان

تازه های گوناگون