فرمول یک ، شروع‌ مجدد بدون توقف را در فصل ۲۰۱۷ اجرا می کند

اگر شروع مجدد بدون توقف در مسابقات فرمول یک فصل ۲۰۱۷ تصویب شود، بدان معنی است که در هر شروع مجدد، یک آغاز مسابقه‌ی فرمول یک از ابتدا را شاهد هستیم به این امید که هیجان مسابقه افزایش یابد.

بنا به گزارش Autosport، مدیران تیم‌های فرمول یک در جلسه‌ای با حضور برنی اکلستون مدیرعامل مسابقات فرمول یک در روز شنبه، پیش از شروع گرندپری ابوظبی، پیشنهاد کردند شروع مجدد بدون توقف به‌منظور افزایش هیجان و چشم برنداشتن علاقه‌مندان از تماشای مسابقات، به تصویب برسد. در حال حاضر در مسابقات فرمول یک، شروع مجدد منوط به خارج شدن خودروهای ایمنی از دور مسابقه است. در گزارش منتشرشده آمده است مدیران همه‌ی تیم‌ها با این ایده که شروع هر مسابقه‌ی فرمول یک، دیدنی‌ترین قسمت پخش آن مسابقه است، موافق بودند.

بر اساس گزارش Autosport جزئیات دقیق ایده‌ی شروع مجدد بدون توقف در جلسه‌ی برگزارشده مورد تصمیم‌گیری قرار نگرفته است. تصویب شروع مجدد بدون توقف در مسابقات فرمول یک باید هم توسط گروه استراتژی و هم توسط کمیته‌ تا قبل از ارائه به شورای جهانی موتور اسپرت تأیید شود.

بنا به گزارش NBC Sports به نظر نمی‌رسد مشکلی وجود داشته باشد زیرا شورا ایده‌ی شروع مجدد بدون توقف را برای فصل ۲۰۱۵ نیز تأیید کرده بود. اما طبق گزارش NBC Sports بعد از تأیید این نظریه در آن سال رویه‌ی شروع مجدد به قبل بازگشت. آن نظریه این‌طور به تصویب رسیده بود که شروع مجدد بدون توقف نباید در دو دور ابتدایی مسابقه یا دورهای ابتدایی هر شروع مجدد دیگری حین مسابقه استفاده شوند یا اگر کم‌تر از پنج دور به پایان مسابقه مانده است نباید از شروع مجدد بدون توقف استفاده کرد.

گانتر اشتاینر مدیر تیم فرمول یک هاس به Autosport گفت: «یک شروع مجدد بدون توقف به مسابقه هیجان می‌دهد و این چیز خوبی است.» بر طبق گزارش NBC Sport در حال حاضر طرحی برای شروع‌ مجدد بدون توقف در شرایط بارانی مانند آنچه در گرندپری برزیل در ماه نوامبر روی داد، به تصویب رسیده است؛ اگر مسابقه به دلیل وجود شرایط بارانی متوقف شده باشد، خودروی ایمنی وارد دور می‌شود، اتومبیل‌ها در جایگاهی که هستند و همان‌طور  در حال حرکت‌، در صفی قرار می‌گیرند و به‌محض خروج خودروی ایمنی، شروعی بدون توقف خواهند داشت.

چیدمان خودروها در صف برای انجام شروع مجدد بدون توقف، منجر به صرف زمان اضافی در مسابقه می‌شود و در وسط مسابقه می‌تواند از اعتبار فرمول یک بکاهد، اما شیوه‌ای مناسب برای جلب توجه علاقه‌مندان به تماشای این مسابقات است.

همچنین ببینید
آیپدهای جدید اپل تا نیمه دوم ۲۰۱۷ عرضه نخواهند شد
JDI تولید انبوه نمایشگرهای ۵ اینچی WQHD LCD را شروع کرد
نسل دوم قلم اپل در مارس ۲۰۱۷ رونمایی می‌شود
آیفون 8 با نمایشگر 5.8 بدون حاشیه OLED همراه خواهد شد
استعفای مدیران ارشد تیم‌ های فرمول یک مرسدس بنز و رنو
آیا دنای جدید ارزش ۵۰ هزارمیلیارد تومان هزینه طراحی مجدد را دارد؟
از کار انداختن ژن های نامطلوب گیاهان بدون ایجاد تغییر در ساختار DNA آنها
تصاویری از اسمارت‌فون بدون حاشیه اوپو Find 9 منتشر شد
۵ چیزی که گوگل باید در سال ۲۰۱۷ بهبود دهد
والتری بوتاس راننده جدید تیم فرمول یک مرسدس بنز

تازه های علم و فناوری