«فروشنده» نامزد جوایز سالانه انجمن منتقدان آمریکا شد

در میان فهرست بلند نامزدهای این دوره از جوایز سالانه منتخب منتقدان آمریکا، فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی در بخش فیلم خارجی‌زبان یکی از نامزدهای منتخب است که باید در رقابت با نامزدهای دیگر این بخش شامل «اله» ساخته پل ورهوفن، «مستخدم» به کارگردانی پارک چان-ووک، «خولی‌یتا» ساخته پدرو آلمادوار، «نرودا» ساخته پابلو لارین و «تونی اردمن» ساخته مارن آدی منتظر اعلام اسم برنده این بخش بماند.

در این فهرست فیلم موزیکال «لالا لند» به کارگردانی دامین شازل در ۱۲ بخش نامزد شد تا موفق‌ترین فیلم سال از نظر این انجمن لقب بگیرد.

«ورود» فیلمی علمی-تخیلی به کارگردانی دنی ویلنو و درام «مهتاب» فیلمی درباره نژادپرستی ساخته بری جنکینز هر یک با ۱۰ نامزدی موفق‌ترین فیلم‌های سال بوده‌اند.

«منچستر در کنار دریا» به کارگردانی کنت لونرگان در هشت بخش و «لبه اره آهن‌بری» جدیدترین ساخته مل گیبسون درباره جنگ جهانی با هفت نامزدی در مکان‌های بعدی جای دارند.

این نامزدها در بخش بهترین فیلم شامل ۱۰ فیلم «ورود»، «فنس‌ها»، «اره آهن بری»، «جهنم یا آب»، «لالالند»، «شیر»، «دوست داشتن»، «منچستر کنار دیا»، «مهتاب» و «سالی» هستند.

بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین بازیگر مکمل مرد و زن، بهترین بازیگر جوان، بهترین گروه بازیگران فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه اقتباسی یا غیراقتباسی، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی تولید، تدوین، طراحی لباس، چهره و مو، جلوه‌های تصویری، انیمیشن بلند و فیلم اکشن، بازیگر فیلم اکشن و بازیگر فیلم کمدی، فیلم علمی تخیلی و فیلم کمدی از جمله بخش‌هایی است که در آنها برندگان معرفی خواهند شد.    

البته در میان نامزدهای امسال جای  تعجب زیادی باقی مانده از جمله این که «سالی» در بخش بهترین فیلم، بهترین بازیگر برای تام هنکس و بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد شده اما کلینت ایستوود سازنده این فیلم در بخش بهترین کارگردان جایی نیافته است. همین طور وارن بیتی با ساخت فیلم جدیدش «قوانین صدق نمی‌کنند» نتوانست در میان کارگردان‌ها جایی داشته باشد. مارتین اسکورسیزی نیز برای «سکوت» نتوانست در این بخش جایی داشته باشد.

بازی جنیفر لارنس برای «مسافران» و مریل استریپ برای «فلورانس فاستر جنکینز» نادیده گرفته شد همان طور که جیک جیلنهال برای «جانوارن شبانه» و ویگو مورتنسن برای«کاپیتان  شگفت‌انگیز» در میان نامزدها جای نداشتند. «جکی» و «سکوت» نیز در میان فیلم‌های نامزد برای بخش بهترین فیلم جایی به دست نیاوردند.  

بیش از ۳۰۰ منتقد تلویزیونی، رادیویی و آنلاین اعضای انجمن منتقدان فیلم را تشکیل می‌دهند. فیلم‌های برنده از این انجمن در سال‌های اخیر از شانس زیادی در اسکار برخوردار بوده‌اند.

برندگان این فهرست ۱۱ دسامبر (۲۱ آذر) در سانتا مونیکا معرفی می‌شوند.

همچنین ببینید
فروشنده؛ نامزد بهترين فيلم خارجي از انجمن منتقدان فيلم واشنگتن
نامزدهای انجمن منتقدان فیلم واشنگتن | فروشنده در سر لیست
آشنایی با انجمن منتقدان فیلم واشنگتن
«فروشنده» در فهرست نامزدهای منتقدان واشنگتن
رونمایی از آرم استیشن «انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس»
«فروشنده» در فهرست نامزدهای منتقدان واشنگتن جا گرفت
جوایز رنگین کمان چین برای فیلم «زاپاس»
معرفی ۲۰ نامزد اسکار جلوه‌های ویژه بصری
ایرینا شایک نامزد سابق رونالدو و جنجال تازه اش با بازیگر مرد هالیوود!+تصاویر /دیدن کارهای این پسر جوان سرتان را به درد می‌آورد! +عکس
بازیگر زن ایرانی، در حال سقوط آزاد در استرالیا! +عکس /مشاهده اشیا پرنده ناشناس عجیب در آسمان ترکیه و آمریکا+عکس

تازه های فرهنگ و هنر