تاثیر طلاق بر تغییرات رفتاری در کودکان

به گزارش پارس نیوز،

 واکنش کودکان به جدایی والدینشان از یکدیگر ممکن است شامل اضطراب، خود سرزنشی و عملکرد ضعیف در مدرسه شود که به سن کودک، شرایط طلاق و عملکرد روانشناختیِ والدین بستگی دارد.

در واقع طلاق اغلب برای والدین و کودکان استرس‌زاست و به همین دلیل کارشناسان، والدین را تشویق می‌کنند که برای کمک به آنان به منظور گذراندن این دوره گذر سخت از پزشکان و روان‌شناسان کمک بگیرند.

همچنین از آنجایی که فاکتور عملکرد روان‌شناختی والدین بر توانایی کودکان برای کنار آمدن با طلاق والدین تاثیر می‌گذارد، والدین در صورتی که دیگر چاره‌ای به جز جدا شدن نداشته باشند باید مطمئن باشند که می‌توانند به احساسات خود در رابطه با جدایی‌شان از هم، کنترل داشته باشند و به این قابلیت دست پیدا کنند که از کودکانشان در چنین شرایطی حمایت کنند.

«کارول سی ویتزمن» یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده پزشکی ییل آمریکا گفت: هر چه والدین احساس توانمندی بیشتری برای کنترل شرایط داشته باشند بیشتر قادر خواهند بود نیازهای فرزندانشان را رفع کنند.

به گزارش لایوساینس، کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند بزرگ‌ترها به ویژه والدین باید کودکشان را مطمئن سازند که همیشه از او حتی پس از جدایی حمایت می‌کنند.

علاوه بر این، والدین نباید اجازه دهند در فعالیت‌های روزمره فرزندشان همچون انجام تکالیف مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه و ارتباط با دوستان و فامیل خللی ایجاد شود.

همچنین ببینید
انتقال اخبار نا به‌ جا در «فضای مجازی» تاثیر منفی دارد
طلاق زوج جوان/ در کمتر ازیکسال، لجبازی یا دخالت مادرزن
درمان فیبروئید های رحمی و تاثیر آن بر زندگی جنسی خانم ها
پس از 50 سال زندگی مشترک: شوهرم رفیق باز است، طلاق می خواهم
تاثیر منفی چندهمسری بر سلامت زنان
کارتون روز: افزایش طلاق های عاشقانه
تاثیر جرم دندان بر سکته مغزی و قلبی
کودکان تا حدی زیادی به تقلید از دوستان خود می ترسند
این دو سرطان کودکان تهرانی را تهدید می کند
طلاق با عشق به روایت کاریکاتور

تازه های گوناگون