اپل برای رقابت با گوگل و بهبود سرویس نقشه خود از پهپاد استفاده می کند

بلومبرگ با انتشار گزارشی اعلام کرده است که اپل در نظر دارد از پهپاد برای بهبود سرویس نقشه‌ی خود استفاده کند و فاصله‌ی خود را با گوگل که از نظر ارائه‌ی سرویس نقشه سردمدار بازار است، کاهش دهد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده؛ کوپرتینویی‌ها تیمی از متخصصان روباتیک و جمع‌آوری اطلاعات تشکیل می‌دهند تا بتوانند با استفاده از پهپاد‌ سرویس نقشه‌ی اپل را بروزرسانی کنند و فرآیند بهبود وضعیت نقشه‌ها را سریع‌تر از مینی‌ون‌های مجهز به دوربین کنونی، به‌ پیش ببرند. شنیده‌ها حکایت از این دارد که اپل از پهپاد‌ برای نظارت بر علامت‌های تعبیه‌شده در کنار راه‌ها، تقاطع‌های جدید و همچنین احتمال انجام عملیات ساختمانی در جاده‌ها استفاده کند. اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط پهپاد، به‌سرعت در اختیار تیم‌های توسعه‌ی نقشه‌ها قرار میگیرند تا بتوانند کاربران را با داده‌های جدید بروز کنند.

اپل همواره قابلیت‌های جدیدی به سرویس نقشه‌ی خود اضافه می‌کند که از جمله‌ی آن می‌توان به نقشه‌برداری از معماری داخلی ساختمان‌ها و بهبود سرویس نقشه برای هدایت خودروها اشاره کرد. سخنگوی اپل از اظهار نظر در این خصوص امتناع کرده است.

پنج سال پس از آنکه گوگل اپلیکیشن نقشه‌ی خود را برای اپل ارائه کرد، این کمپانی سرویس نقشه‌ی خود را در سال ۲۰۱۲ برای استفاده در آیفون‌ عرضه کرد؛ هرچند این سرویس در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو شد که از جمله‌ی آن می‌توان نمایش بیمارستان به عنوان فروشگاه خواربار و مشکلاتی از این دست اشاره کرد. اپل از داشتن منابع مختلف برای جمع‌آوری داده‌ها بی‌بهره است که این مشکل را باید اصلی‌ترین دلیل برای عدم بروز بودن نقشه‌ی اپل خواند.

نقشه‌های دیجیتال را باید فاکتوری جدی برای اپل و گوگل خواند؛ چراکه این کمپانی‌ها با استفاده از بهبود سرویس نقشه‌ی خود، توسعه‌دهندگان را برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی مرتبط با نقشه به سمت خوب جلب می‌کنند. جمع‌آوری اطلاعات صحیح را باید فاکتوری حیاتی برای نقشه‌های دیجیتال خواند، چراکه در صورت دقت بالای نقشه، توسعه‌دهندگان با استفاده از آن اپلیکیشن‌های متعددی تولید خواهند کرد و در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط بلومبرگ؛ اپل برای معافیت از محدودیت‌های قانونی، از اداره‌ی هوانوردی فدرال مجوز‌های لازم را دریافت کرده است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که اپل می‌تواند به‌صورت استثنا از تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۶ با استفاده از پهپاد اقدام به تصویربرداری و ثبت ویدیو کند. اسناد موجود در اداره‌ی فدرال هوانوردی نشان از این دارد که اپل از پهپادهای SZ DJI و Aitbotix برای ثبت اطلاعات استفاده خواهد کرد. اپل نمی‌تواند پهپاد‌های خود را در مناطق مسکونی و محل‌هایی که افراد حضور دارند، به پرواز درآورد.

اپل برای سرویس‌دهی هر چه بیشتر، امکان ثبت نقشه‌های درون ساختمان‌ها با کاربری عمومی را نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این کمپانی در این راستا، سال گذشته استارتاپ Indoor.io را  تصاحب کرد.

همچنین ببینید
اسپرینت 33 درصد از سرویس استریم Tidal را خرید
ایالات‌ متحده 10 مرکز آزمایش رسمی برای خودروهای خودران ایجاد کرد
استفاده ناسا از فضاپیمای سایوز روسیه تا سال 2019
برنامه 8 مرحله‌ای سامسونگ برای آزمایش باتری محصولات خود
اینفینیتی آماده رقابت در بازار خودروهای الکتریکی اسپرت
دریافت تاییده به‌روزرسانی اندروید نوقا برای سامسونگ گلکسی S6
جستجو در گوگل بدون دسترسی به اینترنت
بیلد مفهومی جدید سونی برای اکسپریا ایکس با قابلیت Night Light عرضه شد
احداث کارخانه ۷ میلیارد دلاری شارپ در آمریکا برای ساخت نمایشگرهای اپل
مذاکرات مثبت پرسپولیس با ستاره ملی‌پوش/ خریدی که برای فصل بعد قطعی است

تازه های علم و فناوری