دولت یازدهم تلاش می کند سالمندی به معلولیت تبدیل نشود

وی اظهار کرد: این مجموعه با توجه به امکانات و حضور متخصصان می تواند الگوی دیگر مناطق آزاد باشد.
ربیعی به غربالگری های صورت گرفته در سالهای گذشته در کشور اشاره کرد و گفت : با اقدامات انجام شده در سازمان بهزیستی و پیگیری لایحه حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی امیدواریم به کسانی که از ناتوانی هایی برخوردار هستند و جامعه نیز در مقابل آنان مسئول است بتوانیم کمک های بیشتری ارائه دهیم .
وی افزود : بعد از غربالگری های شنوایی و بینایی در کشور به سمت غربالگری ژنتیک حرکت کرده ایم که در برنامه ششم نیز به تصویب رسیده است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت :غربالگری اوتیسم برای کودکان 2 تا 5 سال نیز در 31 استان آغاز خواهد شد .
ربیعی به حرکت جامعه به سوی سالمندی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های دولت این است که سالمندی به معلولیت تبدیل نشود.
وی تصریح کرد : یکی از مشکلات این است که سالمندی همراه با رسیدگی و آمادگی نیست گاهی سالمندی به معلولیت تبدیل می شود به همین دلیل غربالگری آلزایمر که از بیماری های شایع در میان سالمندان است را در تهران آغاز کردیم که امیدواریم با تامین منابع و مطالعه موردی در تهران بتوانیم به آن عمومیت ببخشیم .
ربیعی تصریح کرد: اورژانس اجتماعی بعد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب نیز راه اندازی شده است و به دنبال گسترش آن هستیم،و سامانه طلاق و مشاوره نیز به صورت تخصصی در حال پیگیری است.

**آغاز جشنواره معلولان از فردا در تهران / هزینه یک معلول در کشوریک میلیون و 200 هزار تومان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز جشنواره تئاتر معلولان در روز جمعه 12 آذر ماه خبر داد و گفت : معلولان در ورزش و پارالمپیک مدالهای بسیاری کسب کرده اند و در زمینه هنر نیز این آمادگی فراهم شده تا بتوانیم هنر معلولان را نیز گسترش دهیم تا این افراد در جامعه افتخار افرین باشند.
وی سرانه هزینه یک معلول در کشور را بیش از یک میلیون و دویست هزار تومان عنوان کرد و افزود: این هزینه ها پنهان و اشکار صورت می گیرد.
ربیعی گفت : اختتامیه جشنواره تئاتر معلولان در اصفهان برگزار خواهد شد.
ساختمان جدید بهزیستی کیش در زمینی به مساحت 900 متر مربع و با زیر بنای یک هزار و 880 متر مربع، در 5 طبقه ساخته شده است که شامل بخش های مختلفی از جمله کارگاههای گفتار درمانی، کار درمانی و آب درمانی و اورژانس اجتماعی و توانبخشی است .
این ساختمان توسط چند تن از خیرین جزیره کیش ساخته شده است .
ساختمان جدید بهزیستی کیش که به همت تعدادی از خیرین و با همکاری سازمان منطقه ازاد کیش ساخته شده امروز پنجشنبه با حضور علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش ، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش ، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت ،شقایق کهور زاده رئیس بهزیستی کیش و جمعی از مدیران و رسای ادارات و نهادها در کیش افتتاح شد .
اداره بهزیستی کیش در حال حاضر 115 مدد جو را تحت پوشش خود قرار دارد.
در پایان این برنامه مسئولان حاضر در مراسم از طرح های عمرانی ، فرهنگی و اقتصادی کیش و همچنین روند ساخت ترمینال فرودگاه جزیره هندورابی بازدید کردند .

همچنین ببینید
حزییات آواربرداری در پنجمین روز حادثه پلاسکو/ تلاش برای کشف ۱۱ گاوصندوق بزرگ بانک تجارت
اظهارات اژه ای درخصوص شکایت رئیس دولت اصلاحات از سردار نقدی
دولت با برجام فضای کار با دنیا را ایجاد کرد/ تا پایان اسفند صرافی‌ها ساماندهی می‌شوند
ترامپ تمامی سفرای دولت اوباما را برکنار کرد
بانوی نوازنده ایرانی بین‌المللی شد/ تلاش برای معرفی ساز ایرانی
مسجدجامعی: تا تکلیف فاجعه «پلاسکو» روشن نشود، در شورا می مانم
عیدی امسال کارکنان دولت چقدر شد؟
جهانگیری:حادثه پلاسکو در دولت بررسی می‌شود
حادثه پلاسکو در دولت بررسی می‌شود
هیئت دولت شنبه را عزای عمومی اعلام کرد

تازه های گوناگون