صندوقی برای تجمیع عواید حاصل از موقوفات عام تأسیس شود

صندوقی برای تجمیع عواید حاصل از موقوفات عام تأسیس شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی غروب پنجشنبه در دیدار رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی اظهار داشت: سازمان اوقاف اقدامات بسیار زیادی انجام می‌دهد و ابعاد آن شئونات مختلف جامعه را در بر می‌گیرد که باید این فعالیت‌ها بیشتر به مردم شناسانده شود؛ چرا که آن‌گونه که باید و شاید مردم از این اقدامات اطلاعات کافی ندارند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار داشت: برخی از موقوفات مصرف خاصی برای آن‌ها تعیین نشده و به عبارتی عام هستند که در این راستا می‌توان صندوقی را تشکیل داد و عواید حاصل از محل این موقوفات را با نظر رهبر معظم انقلاب و همچنین مراجع عظام تقلید هزینه کرد که از جمله این محل‌ها می‌توان کمک به حوزه‌های علمیه باشد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه برای آن که بتوانند استقلال خود را حفظ کنند می‌بایست از نظر اقتصادی تأمین باشند که از محل موقوفات عام برای این امر می‌توان استفاده کرد و مشکلاتی که امروز حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی با آن مواجه هستند برطرف خواهد شد.

آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه امروز وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند و فعالیت‌های فرهنگی بسیاری از جمله فعالیت‌های قرآنی در این اماکن برنامه ریزی شده و در حال اجرا است که از تلاش همه دست اندرکاران در این زمینه باید قدردانی کرد.

همچنین ببینید
همکاری با تبلیغات اسلامی راهی برای رشد فعالیت‌های قرآنی است
نهم ربیع بهانه ای برای طرح اندیشه مهدویت است/ دعای عهد بخوانید
برای حفظ روحیه انقلابی در حوزه باید آگاه به زمان باشیم
وسیله هایی برای عاقبت به خیر شدن
برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان برای اولین‌ بار در سال ۹۶
وزارت ارشاد از حقوق موقوفات در دولت دفاع می کند
فناوری های نوین ابزار کارآمدی برای مدیریت موقوفات است
سازمان حج و زیارت برای ثبت نام در سامانه سماح تخفیف دهد
برای اربعین ۹۶ از امروز آماده شویم/سازمان حج و زیارت مدیریت کند
موقوفات قرآنی زمینه‌ساز ترویج کلام وحی هستند

تازه های مذهبی