لزوم برخورد جدی با مراکز عرضه کننده قلیان

لزوم برخورد جدی با مراکز عرضه کننده قلیان

با وجود مشکلات بسیار در کلان شهرها برخورد با مراکز عرضه کننده قلیان تشدید پیدا کرده است.

شفا آنلاین:رییس دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با وجود مشکلات بسیار در کلان شهرها برخورد با مراکز عرضه کننده قلیان تشدید پیدا کرده است.


به گزارش شفا آنلاین،خسرو صادق نیت رییس دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت  در خصوص وضعیت برخورد با مراکزعرضه کننده قلیان بیان کرد: مبارزه جامعی از دوسال پیش آغاز شده و خوشبختانه اقدامات موثری در رابطه با اطلاع رسانی و برخورد با مراکز متخلف صورت گرفته است.

وی یکی از مشکلات برخورد را در کلان شهرها دانست و عنوان کرد: با وجود مشکلات بسیار در کلان شهرها، طی چندماه گذشته اقدامات تشدید پیدا کرده و با موارد تخلف برخورد جدی صورت می گیرد. البته در این رابطه همراهی ارگان های مسئول از جمله اداره اماکن، وزارت صنعت، اصناف مربوطه، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما، نیروی انتظامی و وزارت ورزش و جوانان نقش موثری داشته است.

صادق نیت افزود: این همراهی موجب شده برخورد با عرضه کنندگان قلیان برخورد قابل توجهی باشد و شاهد جمع آوری قلیان در بسیاری از نقاط کشور به ویژه کلان شهرها باشیم.

رییس دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به طرح جمع آوری تنباکوهای معطر، اظهار داشت: دیوان عدالت اداری رای قطعی نداده است بلکه به دنبال شکایت جمعی از کارخانه داران تولید کننده تنباکوهای معطر، دستور رسیدگی را داده است.

وی برخورد با متخلفان را مسلم دانست و ادامه داد: باید طبق قوانین موجود با تخلفات تولیدکنندگان، واردکنندگان و عرضه کنندگان برخورد شود چرا که در بررسی ها، قریب به اتفاق تنباکوهای معطر حاوی موارد سرطان زا، فلزات سنگین و ده ها برابر میزان استاندارد سرب و بنزن دارند و این افراد باید پاسخگو باشند.

همچنین ببینید
برخورد قاطع با عرضه کنندگان کالای قاچاق در فضای مجازی
عرضه شاسی بلند جدید رنو در ایران!/ عکس
عرضه پودرهای مشابه زعفران در مترو
اندروید 7.1.1 عرضه شد
شناسایی جسد 43 نفر از جانباختگان برخورد دو قطار
خرید خدمات پزشکی جایگزین توسعه و ساخت و ساز مراکز درمانی تامین اجتماعی می شود
پیگیری جدی باشگاه استقلال برای برخورد با علی ضیا
پیشنهاد سرگرم‌کننده و خنده‌آور به رضا قوچان‌نژاد
«شهرکی‌ها» لبخند به لب می‌آورد/ سراغ یک تهیه‌کننده مقروض رفتیم
افزایش 200 درصدی برخورد با دستکاری در پلاک

تازه های گوناگون