۴ مهمان جدید به جدول مندلیف 4 اضافه می‌شود

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از ایرنا، ساینس این خبر را اعلام کرد و افزود از ماه ژانویه سال جاری میلادی حرف و حدیث های بسیاری درباره عناصر جدید به گوش می رسید؛ اما پس از یک دوره پنج ماهه بازبینی عمومی، اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی (IUPAC) بالاخره اسامی پیشنهادی توسط کاشفان این عناصر را رسما تایید کرد.
این عناصر مطابق رسم متداول، بر اساس نام یک منطقه جغرافیایی یا یک دانشمند نام گذاری شدند. در پایان نام عناصر نیز قاعده عمومی نامگذاری رعایت شده و در پایان نام عناصر با عدد اتمی 113 و 115 مانند تمام عناصر گروه های 1 تا 16 از پسوند -ium استفاده شده است. همچنین برای عنصر 117 که متعلق به گروه 17 است از پسوند -ine و برای عنصر 118 که متعلق به گروه 18 است از پسوند -on استفاده شده است.
کشف این عناصر در ماه ژانویه گذشته رسما مورد تایید IUPAC قرار گرفت و گروه های تحقیقاتی کاشف این عناصر مسئول انتخاب نام آن ها شدند. بدین ترتیب عنصر نیهونیوم Nihonium که توسط توسط یک گروه ژاپنی کشف شده بود بر اساس واژه ژاپنی «Nihon» به معنای ژاپن، نام گذاری شد. همچنین عنصر مسکوویوم Moscovium که توسط دانشمندان روسی کشف شده است، به افتخار پایتخت این کشور نام گذاری شده است. عنصر تنسین Tennesine نیز به براساس نام ایالت تنسی آمریکا که به عنوان یکی از ایالات پیشگام در علم شیمی شناخته شده است، نام گذاری شد.
عنصر اوگانسون Oganesson نیز به افتخار یک فیزیکدان 83 ساله روسی به نام یوری اوگانسین نام گذاری شد. این دومین عنصر جدول تناوبی است که به افتخار یک دانشمند زنده نام گذاری می شود.

همچنین ببینید
نتفلیکس در سه ماهه گذشته ۷ میلیون کاربر جدید جذب کرد
احتمال بهره گیری نسل جدید آی‌فون از فناوری تشخیص چهره
آیپدهای جدید اپل تا نیمه دوم ۲۰۱۷ عرضه نخواهند شد
لوگوی جدید موزیلا انتخاب شد
تریلر جدید فیلم Logan با معرفی کامل شخصیت X-23
نگاهی به نمایشگر دیجیتالی جدید فورد جی تی
گزارش آی‌تی‌رسان از معرفی مادربردهای جدید MSI در ایران
سری جدید مینی کانتری‌ من نسخه جان‌کوپر ورکز 2018
قلم جدید اپل در راه است
به‌روزرسانی جدید گوگل برای رفع مشکل صدای پیکسل و پیکسل XL

تازه های علم و فناوری