نحوه مصرف قرص تری فازیک، توجه!

قرص جلوگیری از بارداری تری فازیک
قرص های تری فازیک یا سه مرحله ای یکی از انواع قرص های ترکیبی هستند و دارای دو نوع هورمون استروژن و پروژسترون می باشند. هر بسته حاوی 21 عدد قرص می باشد و به علت نوع و مقدار هورمونی که در آن استفاده شده است به سه رنگ مختلف می باشند و باید از نقطه شروع به طور مرتب خورده شوند.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری تری فازیک
اولین قرص از بسته اول در اولین روز قاعدگی مصرف شود و روزانه یک قرص تا 21 روز خورده شود. سپس هفت روز کامل استراحت و از روز هشتم بسته بعدی بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز شود.

نکاتی در رابطه با مصرف قرص تری فازیک
اگر پس از اتمام بسته اول در طی 7 روز قاعدگی رخ ندهد برای بار اول اشکالی ندارد، ولی اگر پس از اتمام بسته دوم نیز قاعدگی رخ نداد، بهتر است مصرف قرص قطع گردد و به پزشک مراجعه کنید.چنانچه مصرف یکی از قرص ها را در مدتی کمتر از 12 ساعت از زمان مصرف همیشگی به خاطر آوردید بلافاصله مصرف کنید.

اگر پس از 12 ساعت به خاطر آوردید که خوردن یک قرص و یا بیشتر از یک قرص را فراموش کرده اید، می بایست به محض به خاطر آوردن، بقیه قرص های فراموش شده را مصرف نکنید. در این گونه موارد حتما باید از یک روش دیگر مانند کاندوم تا پایان بسته استفاده کنید.

مصرف داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد سل و ضد تشنج اثر قرص را کاهش می دهد و در این زمان بهتر است علاوه بر مصرف قرص از روش های دیگر مانند کاندوم نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید
مصرف اسید فولیک در بارداری، ضروری است؟
مضرات مصرف زیاد روغن زیتون
عوارض مصرف برخی غذاها در کنار هم
مصرف دم کرده مورد برای درمان بیماری های گوارشی موثر است
برای استفاده از مکمل های ورزشی به این نکات توجه کنید
مصرف کلداستاپ در بارداری، ضرر دارد؟
مصرف روغن ماهی در بارداری، مفید یا مضر؟
موادغذایی ضروری در بارداری، توجه!
راه درمان فیبروم رحم، توجه کنید!
بهترین نحوه خوابیدن در دوران بارداری و حاملگی

تازه های سلامت