وجوهات هر امامزاده در همان جا خرج شود

به گزارش فرهنگ نیوز، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به آیه وقف اظهار داشت: یکی از راهنمایی‌های ما اخبار و احادیث مربوط به موقوفات ائمه(ع) است در این رابطه امام سجاد(ع) شریف‌ترین عبادت را خدمت به افراد مؤمن می‌دانند و باید اذعان کرد وقف دارای آثار خاصی است که در قرآن کریم آمده است.

وی افزود: هر امتی روز قیامت با کتابشان شناخته می‌شوند، یک کتابی هم در رابطه به آثار ماندگار داریم که خداوند فرموده آثار بعد از مرگ را می‌نویسد و در کتابی ثبت و ضبط می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید نیت واقفان را موردتوجه قرارداد همچنین کیفیت نیات مهم است امروز باید سعی کرد که در وقف‌ها آنچه مورداحتیاج روز است وقف شود و در هرزمانی آنچه زمان اقتضا می‌کند وقف کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه باید انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی گسترش و بسط داده شود، افزود: امروز 25 میلیون در اربعین حسینی شرکت کردند و هر چه این جمعیت بیشتر باشد تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت شناساندن انقلاب و تبلیغ انقلاب بسیار اثرگذار است.

وی بابیان اینکه باید هفته‌ای یک ساعت مسائل مربوط به وقف ازنظر فقهی و اسلامی برای مردم توضیح داده شود، خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند سه چیز سبب محبوبیت شخص در بین مردم و خدا می‌شود که بذل و بخشش، تواضع و دین هستند و نفاق و ظلم دو مسئله نیز سبب مغبوض شدن در بین خداوند و اجتماع می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر حفاظت موقوفات گفت: هر واقفی باید برای حفظ موقوفه خود کسی را وکیل قرار دهد تا همیشه ماندگار و محفوظ بماند و افرادی باید متصدی حفظ موقوفات باشند چرا که افرادی طمع دارند که در موقوفات دخل و تصرف کنند و باید در حفظ آن تلاش کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات زنده نگه‌داشتن موقوفات است ، افزود: بانک‌ها میگویند ما امانت‌دار نیستیم و پول ما را می‌گیرند که در کارهای مشروع به کار بیاندازند و اساس حلیت بانک‌ها این است که در بخش‌های کشاورزی ، صنعت و امورات دیگر به کار بیاندازند.

وی بابیان اینکه هر منفعتی که در بانک‌ها به دست بیاید مال صاحب پول است ، گفت: این‌که بانک‌ها به همه یکسان سود دهند مشکل بوده و اشکال دارد.  

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه پول وقف‌شده برای عمران و آبادی امام زاده است و نباید خرج جای دیگر شود، تصریح کرد: هر امام زاده باید پول پرونده داشته باشد و هر پولی که مربوط به امام زاده است به همان امامزاده تعلق گیرد و در سازمان تجمیع نشود و مال هر امامزاده همان‌گونه که واقف گفته خرج شود.

همچنین ببینید
همان یک جمله برای تمام عمر خلبانی‌ام کافی‌است
ابتذال سینمای ایران را فرا گرفته است/همان بهتر که "عنایت بخشی" در چنین سینمایی نباشد
زورآزمایی حزبی در مجلس دهم با معرفی وزیر رد شده/ سیاست همان سیاست است!
نشست هیئت فرزندان شهدای اسلام در امامزاده صالح(ع) تجریش
«خانه پوشالی» همان تصویری است که ایران از آمریکا انتظار دارد
فتوای رهبر معظم انقلاب دربارۀ خرج اضافۀ وجوهات فاطمیه در محرم + فیلم
باز می گردم به همان جایی که آمده‌ام!
انسان طراز اندیشه قرآنی همان انسان مومن انقلابی است/ اقسام انسان از منظر قرآن/ چرایی حرام بودن فکر گناه و لزوم توجه به بُعد ناخودآگاه ذهن
گریه سیاسی در مکتب حسینی همان مرگ بر آمریکاست
اظهارات یک منتقد پیشکسوت درباره روند ارسال فیلم برای اسکار⇐چرا مخاطبان را بازی دادند؟/از همان ابتدا نام “فروشنده” را اعلام می‌کردند

تازه های فرهنگ و هنر