رونمایی از 7 کتاب شهدای مدافع حرم

به گزارش فرهنگ نیوز، در آخرین روز از برپایی پانزهمین نمایشگاه کتاب استان فارس، در سالن حافظ غرفه بچه‌های کتاب آیین رونمایی از کتاب‌هایی با موضوع شهدای مدافع جرم برگزار شد.

این آیین با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر دیوان محاسبات استان فارس برگزار شد.

مسعود منوچهری، مدیر موسسه فرهنگی مذهبی بچه های کتاب پیرامون این آثار اظهار داشت: بخشی از این آثار مربوط به انتشارات یازهرا(س) و ابراهیم هادی است.

وی تعداد این کتاب ها را ۷ اثر عنوان کرد و افزود: دو عنوان از این کتاب‌ها پیرامون شهدای مدافع حرم(ع)، یک مورد نیز حاوی ۵۰ وصیت نامه مدافعین حرم و یک اثر به گردان فاطمیون اختصاص دارد.

منوچهری به عناوین برخی از این کتاب ها اشاره و تصریح کرد: «شهیدان زنده اند» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی حاوی چهل حکایت از حضور شهدا پس از شهادت، «نوجوان ۵۰ساله» حاوی زندگی نامه و خاطرات شهید حمید هاشمی، «تفسیر روی داربست» خاطرات شهید حبیب الله ترابی را در بر می‌گیرد.

وی پیرامون کتاب «فاطمیون» هم با یادآوری اینکه اثر یادشده حاوی ۴۰ حکایت و خاطرات شنیدنی و خواندنی از شهدای لشکر فاطمیون است، بیان کرد: در کتاب «شب چهلم» نیز زندگی‌نامه شهید زنده غلامرضا عالی به رشته تحریر در آمده است.

مدیر موسسه فرهنگی مذهبی بچه های کتاب دیگر کتاب رونمایی شده را معرفی کرد و گفت: زندگی نامه و خاطرات روحانی شهید علی صیفی شهیدی که امام زمان(عج) او را به مشهد مقدس دعوت کرد، با عنوان «به یاد مشهد» منتشر و رونمایی شد.

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس که از صبح پنجشنبه ۴ آذرماه کار خود را در شیراز آغاز کرد سه شنبه شب به کار خود پایان خواهد داد. 

همچنین ببینید
پوستر «ماجرای نیمروز» رونمایی شد
پوستر «گشت ارشاد ۲» رونمایی شد
پوستر رسمی فیلم«بیست و یک روز بعد»رونمایی شد
پوستر «ماجرای نیمروز» رونمایی شد/ انجام آخرین مراحل فنی
ترسناک ترین عروسک های ساخته شده (+18) /فقیه سلطانی از دخترش گندم رونمایی کرد! +تصویر
رونمایی از پوستر یک فیلم دفاع مقدسی +عکس
ترسناک ترین عروسک های ساخته شده (+18) /فقیه سلطانی از دخترش گندم رونمایی کرد! +عکس
پوستر "فصل نرگس" رونمایی شد
تغییر برنامه‌های سیما به احترام شهدای پلاسکو
فقیه سلطانی از دخترش گندم رونمایی کرد! +عکس

تازه های فرهنگ و هنر