دریافت عوارض ورود در فرودگاه نجف قانونی نیست/ پیگیریهای لازم انجام می‌گیرد

دریافت عوارض ورود در فرودگاه نجف قانونی نیست/ پیگیریهای لازم انجام می‌گیرد

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره برخی گلایه‌های زائران کشورمان نسبت به دریافت عوارض ورود در فرودگاه نجف اظهار کرد: این مبلغ که در ایام اربعین دریافت شده قانونی نیست و در این باره به سفارت عراق اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در رابطه با دریافت عوارض ورود پیگیریهای لازم انجام خواهد گرفت و در این خصوص اطلاع‌رسانیهای کامل صورت می‌گیرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خاطر نشان کرد: طرف مقابل نیز برای دریافت عوارض ورود در فرودگاه نجف دلایلی را مطرح کرده است اما در هر صورت بررسیها و پیگیریهای لازم مد نظر خواهد بود.

آقابابایی درباره ورود زائران اربعین حسینی نیز اظهار کرد: تمامی کسانی که ویزای اربعین حسینی را دریافت کرده بودند می‌توانستند به مدت 20 روز در کشور عراق حضور داشته باشند که در هر صورت تعداد قابل توجهی از زائران وارد کشور شده‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد و ورود و خروج زائران در مرزهای سه‌گانه و مرز هوایی به خوبی انجام می‌گیرد و امسال شاهد افزایش تعداد زائران و ساماندهی مناسبی از سوی دو کشور بودیم.

به گزارش تسنیم، زائران اربعین حسینی که به صورت هوایی وارد فرودگاه نجف شده بودند از دریافت عوارض 10 دلاری ورود توسط کشور عراق ابراز گلایه کرده بودند که مراتب به اطلاع مسئولان ذیربط رسیده است.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
موضوع ممنوع‌التصویری خاتمی در حیطه اختیارات وزارت دادگستری نیست
پروازهای فرودگاه مشهد از سر گرفته شد
وزیر ارشاد: نظارت بر شبکه‌های اجتماعی محدودیت نیست
روند قانونی انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب پیگیری می‌شود

تازه های اخبار