آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟

آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟
آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟

استاندار آذربایجان غربی در نامه‌ای به قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها به اظهارات نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس درباره موضوع واگذاری اشتراک گاز به 1300 خانوار پیرانشهری پاسخ گفت.

به گزارش ایلنا از ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در نامه‌ای به سامانی (قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها) به اظهارات نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع واگذاری اشتراک گاز به ۱۳۰۰ خانوار پیرانشهری پاسخ گفت.

به گزارش نای قلم؛ در متن نامه استاندار آذربایجان غربی آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سامانی

قائم مقام محترم وزیر کشور در امور مجلس و امور استان‌ها

با سلام و احترام

آقای دکتر خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت طی مصاحبه‌ای در سایت کرد پرس ادعا کرده‌اند که اینجانب از اجرای مصوبه شورای تامین پیرانشهر در مورد واگذاری اشتراک گاز به تعداد حدود ۱۳۰۰ خانوار پیرانشهری که سالهای گذشته، به صورت غیرمجاز احداث بنا نموده‌اند جلوگیری می‌نمایم، در این ارتباط مطالب زیر را به استحضار می‌رسانم:

۱. واگذاری اشتراک گاز به ساخت و ساز‌های غیرمجاز براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ممنوعیت قانونی دارد و اینجانب هم مرتب به دنبال راه‌حل‌هایی که با مصوبات قانونی تعارض نداشته باشد بوده‌ام و راه‌حل شورای تامین هم پیشنهاد خود بنده بوده است.

۲. شهرداری آماده اخذ حقوق شهرداری به صورت اقساط ۳۶ ماهه و اعطای تخفیف می‌باشد ولی آنان تقاضای صدور جواز به صورت رایگان را دارند که برخلاف مقررات قانونی بوده است.

۳. مردم به دنبال مطالبات خود و تحقق وعده‌های داده شده در انتخابات مجلس دهم هستند که با توجه به عدم تحقق آن موجب تجمع و مسدود کردن جاده پیرانشهر – تمرچین و فشار به دستگاه‌های امنیتی و نماینده مجلس شده است که نماینده محترم بدین شیوه فرافکنی می‌نماید.

۴. فشار ایشان برای عدم اجرای قانون موضوعه مجلس شورای اسلامی که خودشان در جایگاه قانونگذاری حضور دارند چه صورتی دارد آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاههای اجرایی عدم التزام به قانون نیست؟ چه کسی باید پاسخگو باشد لطفا دستور فرمایید راهنمایی نمایند.

همچنین ببینید
پزشکیان: استیضاح وزیر راه قبل از بررسی موضوع عاقلانه نیست
کدسازی طب سنتی ایران در دنیا کلید خورد / «طب سوزنی» چینی نیست!
"حجامت" نخستین قدم برای درمان یا حفظ سلامتی افراد نیست
عضو مجلس خبرگان: تیم اقتصادی روحانی کمتر برای کشور وقت می‌گذارد/ آخوندی "وزیر موفقی" نیست
استعفای مدیرعامل راه‌آهن درست نبود/ مسئولان حرمت قانون را حفظ کنند
ایران در مقابل نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده/ متناسب با زمان آنها را اجرایی می‌کنیم
واکنش عارف به تمدید تحریمها 10 ساله ایران توسط امریکا

تازه های اخبار