آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟

آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟
آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاه‌های اجرایی به معنای عدم التزام به قانون نیست؟

استاندار آذربایجان غربی در نامه‌ای به قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها به اظهارات نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس درباره موضوع واگذاری اشتراک گاز به 1300 خانوار پیرانشهری پاسخ گفت.

به گزارش ایلنا از ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در نامه‌ای به سامانی (قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها) به اظهارات نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع واگذاری اشتراک گاز به ۱۳۰۰ خانوار پیرانشهری پاسخ گفت.

به گزارش نای قلم؛ در متن نامه استاندار آذربایجان غربی آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سامانی

قائم مقام محترم وزیر کشور در امور مجلس و امور استان‌ها

با سلام و احترام

آقای دکتر خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت طی مصاحبه‌ای در سایت کرد پرس ادعا کرده‌اند که اینجانب از اجرای مصوبه شورای تامین پیرانشهر در مورد واگذاری اشتراک گاز به تعداد حدود ۱۳۰۰ خانوار پیرانشهری که سالهای گذشته، به صورت غیرمجاز احداث بنا نموده‌اند جلوگیری می‌نمایم، در این ارتباط مطالب زیر را به استحضار می‌رسانم:

۱. واگذاری اشتراک گاز به ساخت و ساز‌های غیرمجاز براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ممنوعیت قانونی دارد و اینجانب هم مرتب به دنبال راه‌حل‌هایی که با مصوبات قانونی تعارض نداشته باشد بوده‌ام و راه‌حل شورای تامین هم پیشنهاد خود بنده بوده است.

۲. شهرداری آماده اخذ حقوق شهرداری به صورت اقساط ۳۶ ماهه و اعطای تخفیف می‌باشد ولی آنان تقاضای صدور جواز به صورت رایگان را دارند که برخلاف مقررات قانونی بوده است.

۳. مردم به دنبال مطالبات خود و تحقق وعده‌های داده شده در انتخابات مجلس دهم هستند که با توجه به عدم تحقق آن موجب تجمع و مسدود کردن جاده پیرانشهر – تمرچین و فشار به دستگاه‌های امنیتی و نماینده مجلس شده است که نماینده محترم بدین شیوه فرافکنی می‌نماید.

۴. فشار ایشان برای عدم اجرای قانون موضوعه مجلس شورای اسلامی که خودشان در جایگاه قانونگذاری حضور دارند چه صورتی دارد آیا عدم اجرای قانون توسط دستگاههای اجرایی عدم التزام به قانون نیست؟ چه کسی باید پاسخگو باشد لطفا دستور فرمایید راهنمایی نمایند.

همچنین ببینید
در تصادف 3 تریلر در کرمان:۵ دستگاه خودرو وارداتی طعمه حریق شد +عکس
استقرار دستگاه سنجش «مونوکسید کربن خون» در محل حادثه پلاسکو
خاطرات مسجدجامعی از امضای لوح‌های خادمان نشر توسط آیت‌الله هاشمی
رای به فرآیند اجرای برگزیت از سوی کابینه ترزا می
پلمب ساختمان‌های غیر‌ایمن راه‌حل نیست/ اظهارات ترامپ رنگ و بوس نژاد‌پرستانه دارد
دستگاه‌ها به دور از فرافکنی و سیاسی کاری، ایمن‌سازی ساختمان‌ها را دنبال کنند
قتل پسر توسط پدر با 3 گلوله در اصفهان
قتل پسر توسط پدر با 3 گلوله در اصفهان
عدم تعیین تکلیف بیمه خبرنگاران و قانون جامع مطبوعات در دولت یازدهم
جابری انصاری: از پیوستن گروه‌هایی که به اصل عدم خشونت التزام دارند، استقبال می‌کنیم

تازه های اخبار