طب سوزنی روشی برای درمان چاقی

طب سوزنی روشی برای درمان چاقی
طب سوزنی روشی برای درمان چاقی

یک متخصص طب فیزیکی گفت: طب سوزنی یک روش مکمل درمانی و بی‌خطر برای درمان چاقی است که در اکثر موارد نتیجه مطلوبی از آن گرفته می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، محدثه آزادواری متخصص طب فیزیکی اظهار داشت: درمان چاقی و اضافه وزن به روش طب سوزنی یک روش بی‌خطر است که در اکثر موارد پاسخ مثبتی از آن گرفته می‌شود البته ممکن است در ۳۰ درصد افراد نتیجه مطلوبی نداشته باشد.

وی اضافه کرد: به کارگیری روش طب سوزنی برای درمان چاقی یک روش مکمل بوده و نمی‌توان این روش را جایگزین روش‌های اصلی درمانی کرد.

آزادواری عنوان کرد: مکانیسم درمان چاقی با روش طب سوزنی که بیشتر در خانم‌ها طرفدار دارد، به گونه‌ای است که با کاهش اشتهای فرد، سبب کنترل بیمار بر میزان مصرف مواد غذایی و در نتیجه کاهش وزن وی می‌شود.

این متخصص طب فیزیکی بیان کرد: از روش طب سوزنی برای لاغری‌های موضعی نیز استفاده می‌شود که با افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر منجر به افزایش سوخت و ساز و کاهش سایز آن ناحیه می‌شود.

وی در خصوص مدت زمان این درمان گفت: معمولا توصیه می‌شود بیماران هفته‌ای ۲ جلسه و به مدت ۱۲ جلسه درمان را ادامه دهند تا به نتیجه مطلوب برسند، البته گاهی به زمان بیشتری برای رسیدن به وزن مناسب احتیاج است و در برخی موارد نتیجه مطلوب تا مدت‌ها پس از درمان ظاهر می‌شود.

آزادواری درباره هزینه‌های درمان با طب سوزنی گفت: درمان با طب سوزنی تحت هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای نیست چراکه یک درمان مکمل است و افرادی که خواهان این نوع درمان هستند، هزینه‌های آن را به صورت آزاد و تعرفه‌های تعیین شده توسط وزارت بهداشت، پرداخت می‌کنند.

همچنین ببینید
پل ساختن از احساسات مردم برای رسیدن اغراض سیاسی نامردی خالص است/حادثه پلاسکو همه را از غفلت بیدار کرد
خسارت 1500 میلیاردی حادثه پلاسکو/بیشترین خسارت برای پیراهن‌دوزها
شرایط میزبانی به تیم سیرجان کمک کرد/ برای تساوی به میدان نرفتیم
باید برای همه آتش‌نشان‌ها سختی کار لحاظ شود
دستور دولت برای بخشودگی مالیات کسبه پلاسکو
اعلام آمادگی استاندار گیلان برای کمک به امدادرسانی در حادثه پلاسکو
پاسخ آتش‌نشانی به کافی نبودن تجهیزات برای پلاسکو: در ۱۰سال اخیر تجهیزاتمان متحول شده‌است
پیش‌بینی چندین ساختمان برای کسبه پلاسکو
ایجاد شعبه ویژه برای پیگیری‌های حقوقی حادثه پلاسکو
آتش در پلاسکو برای دومین روز پیاپی مدارس اطراف را تعطیل کرد

تازه های اخبار