انتقاد یک نماینده از تندروی و سیاسی‌کاری در استیضاح وزرا /استعفای مدیرعامل راه‌آهن تابوشکنی بود

انتقاد یک نماینده از تندروی و سیاسی‌کاری در استیضاح وزرا /استعفای مدیرعامل راه‌آهن تابوشکنی بود

قاسم میرزایی نکو گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تنها مجموعه‌ای است که عملکرد قابل قبولی دارد و تاکنون در خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است.

وی با بیان اینکه زیر سوال بردن عملکرد مثبت راه‌آهن کشور تنها به دلیل یک حادثه، بی‌انصافی است، گفت: نباید اعتماد مردم به سیستم ریلی کشور با شایعه پراکنی و سیاسی کاری کم شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بعد از هر حادثه‌ای از سوی برخی افراد و گروه‌ها و جریان‌ها رفتارهای هیجانی دیده می‌شود که بعضا به ضرر کشور تمام می‌شود، تصریح کرد: الان زمان رفتارهای هیجانی و تصمیم گیری‌های احساسی نیست. باید به حل مشکل پرداخت.

میرزایی با اشاره به پیش آمدن بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی،گفت: تندروی، بزرگنمایی و سیاسی کردن داستان الگوی غلطی است که نباید از آن پیروی کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: در تمام کشورهای جهان حوادث این چنینی رخ می‌دهد و مسئول مربوطه استعفا می‌دهد. درحال حاضر نیز یک تابوشکنی رخ داده است و برای اولین بار مسئولی ضمن عذرخواهی استعفا می‌دهد و این خیلی مبارک است. این درحالی است که تا پیش از این موارد این چنینی در کشور بوده است، اما مسئول مربوطه نه تنها استعفا نمی‌داد بلکه سعی می‌کرد با پاک کردن صورت مسئله، اصل داستان را از بین ببرد.

وی ادامه داد: باید تمرین دموکراسی کنیم و به جای متهم کردن یکدیگر به فکر حل مشکل باشیم. فکر می‌کنم کسانی که به وضع موجود دامن می‌زنند قصد حل مشکل را ندارند، بلکه می‌خواهند از این فضا به نفع مقاصد سیاسی خود استفاده کنند و  دنبال به وجود آوردن جو هستند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه، ادامه داد: ترجیح می دهیم منتظر گزارش کمیته بررسی حادثه بمانیم و از سر هیجان تصمیم نگریم و عمل نکنیم.

29219

همچنین ببینید
انتقاد یکی از آتش‌نشانان حادثه پلاسکو از سلفی گرفتن‌های مردم
انتقاد تند کیهان از برنامه «خندوانه»
حافظی: مسببان حادثه پلاسکو باید محاکمه شوند/ قوه قضاییه به دور از سیاسی کاری مسببین را معرفی کند
عباس جدیدی: هنرمندی که نمی تواند دو تا شاخ بز را از هم جدا کند، انتقاد نکند
زنان باید حق انتخاب شدن را داشته باشند/ شورای نگهبان تفسیری به روز از رجل سیاسی ارائه کند
استعفای رییس‌جمهوری آمریکا از ریاست سازمان ترامپ
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 5 بهمن
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 5 بهمن
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 5 بهمن

تازه های اخبار