اعلام اسامی داوران بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت

اعلام اسامی داوران بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت
اعلام اسامی داوران بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت

اسامی داوران بخش «مسابقه بین‌الملل» دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

به گزارش ایلنا، داورانی از کشورهای ایتالیا، یونان، بوسنی، تایوان و دو مدرس و فیلمساز ایرانی، ۲۷ فیلم خارجی راه یافته به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره را داوری خواهند کرد.

فیلم‌های ایرانی بخش مسابقه بین‌الملل سینماحقیقت نیز تا پایان هفته اعلام خواهند شد.

اسامی داوران بخش مسابقه بین‌الملل دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح هستند:

مستندهای بلند:

احمد ضابطی‌جهرمی: پژوهشگر و مستندساز و از اساتید دانشگاه صداوسیما است.

دیمیتریس کرکینوس (یونان): فارغ‌التحصیل دکترای سینما با گرایش «سینما و جامعه» از آمریکا و مدیر برنامه‌ریزی جشنواره مستند تسالونیکی یونان است. کرکینوس در زمینهٔ سینما و مردم‌شناسی مقالات متعددی نوشته است.

الما تاتاراجیک (بوسنی و هرزگوین): فارغ‌التحصیل رشته فیلمنامه‌نویسی و دکترای تاریخ سینما از دانشگاه سارایوو با گرایش «فیلم و ادبیات» است. خانم الما از بنیانگذاران جشنواره فیلم سارایوو است که نخستین دوره آن در سال ۱۹۹۵ برگزار شد. وی یکی از تهیه‌کنندگان پروژه سینمایی مشارکتی «برف» با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم بود که در سال ۲۰۰۸ برنده بخش هفته منتقدین جشنواره کن شد.

مستندهای کوتاه و نیمه بلند:

مصطفی رزاق‌کریمی: نویسنده، کارگردان سینما و مستندساز ایرانی که با فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» موفق به کسب جوایز زیادی از جشنواره‌های مختلف شد.

وود لین (تایوان): فارغ‌التحصیل صدا و تصویر از دانشگاه تایوان، منتقد فیلم مستند و مدیر جشنواره مستند تایوان است.

استفانو تیلدی (ایتالیا): وی فارغ‌التحصیل معماری است و در زمینه تولید فیلم در تلویزیون ایتالیا فعالیت دارد. تیلدی تهیه‌کننده فیلم‌های مستند در ایتالیا بوده و اولین شرکت تهیه‌کنندگی فیلم مستند را در تورین تاسیس کرده است. وی از مدیران شبکه مستند اروپا نیز هست و ۱۷ ورک‌شاپ در زمینهٔ فیلم مستند در اروپا برگزار کرده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.

همچنین ببینید
دلیل انفجار گلکسی نوت 7 اعلام شد
اعلام برندگان قرعه كشي جشنواره مشتريان شتابي بانك ايران زمين
منابع و مصارف بانک‌ها در سال ۹۶ اعلام شد
شرایط خرید جریمه سربازی اعلام شد

تازه های اخبار