رنو ساندرو با کیفیت‌ ترین خودروی ساخت ایران شد

خودروی رنو ساندرو تولید کارخانه‌ی پارس خودرو که برای اولین بار در ارزشیابی ماهانه‌ی کیفیت خودروهای داخلی حاضر شد، توانست با کسب کمترین نمره‌ی منفی و کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره، به عنوان با کیفیت‌ترین خودروی تولید داخل قرار گرفت.

ارزشیابی کیفیت خودروهای داخلی هر ماه توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) بین خودروهای تولیدشده در آن ماه انجام و نتایج آن اعلام می‌شود.

در آخرین ارزشیابی این مجموعه که در مهرماه انجام شد، خودروی رنو ساندرو با اولین بار شرکت در این ارزشیابی، توانست با کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره‌ی کیفی، خود را به عنوان با کیفیت‌ترین خودروی تولیدی در داخل کشور معرفی کرد.

این در حالی است که خودروهای گرند ویتارا، مزدا ۳ جدید، کیا سراتو، تیگو ۵، خانواده‌ی تندر، رانا و پژو ۲۰۶ اس‌دی توانستند از ۵ ستاره‌ کیفی موجود در این ارزشیابی ۳ ستاره را به دست آورند.

رنو ساندرو تولید کارخانه‌‌ی پارس خودرو است که از سال گذشته به بازار خودروی ایران عرضه شد. قیمت رنو ساندرو با دنده‌ی دستی در کارخانه ۴۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین قیمت رنو ساندرو با دنده‌ی اتوماتیک در کارخانه ۴۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

رنو ساندروی تولید پارس‌خودرو دارای موتور ۱۶۰۰ سی‌سی است که از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. این خودرو در دو نسخه‌ی جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته و جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۴ سرعته بهره می‌برد. حداکثر قدرت خروجی موتور ساندرو ۱۰۵ اسب بخار است. طول ساندرو ۴۰۲۰، عرضش ۱۷۴۶ و ارتفاعش ۱۵۳۴ میلی‌متر است. وزن خالص خودرو در مدل دستی ۱۱۰۵ کیلوگرم و در مدل اتوماتیک ۱۶۱۲ کیلوگرم است.

همچنین ببینید
این دختر جوان نامزدش را در چمدان حبس کرد + عکس/بدپوشش ترین زن هالیوودی با تیپ فقرا! +تصاویر
گزارش زومیت از رونمایی مادربوردهای Kaby lake شرکت MSI در ایران
گزارش زومیت از رونمایی مادربوردهای Kabylake شرکت MSI در ایران
این دختر جوان نامزدش را در چمدان حبس کرد + تصاویر /بدپوشش ترین زن هالیوودی با تیپ فقرا! +تصاویر
هوش مصنوعی قادر به ساخت تصاویر از روی توضیحات متنی شد
گزارش آی‌تی‌رسان از معرفی مادربردهای جدید MSI در ایران
مدیا پردازش نماینده رسمی هواوی در ایران شد
10 خودروی پرسرعت دنیا را بشناسید!
خبر خوب برای سامسونگ: محققان در حال ساخت باتری‌هایی مقاوم در برابر آتش سوزی هستند
مهم‌ترین تیترهای فناوری اطلاعات ایران از فیبر نوری تهران-دمشق تا درآمد۵هزار میلیاردی ترانزیت اینترنت

تازه های علم و فناوری