یوتیوب استریم آنلاین ویدیو با رزولوشن 4K را برای تمام کاربران ممکن کرد

برای سال‌ها است که یوتیوب امکان آپلود ویدیو با رزولوشن 4K را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این کمپانی اخیرا امکان استریم آنلاین ویدیو با رزولوشن 4K را نیز برای تمامی کاربران در دسترس قرار داده است که شامل ویدیو‌های ۳۶۰ درجه نیز می‌شود. از نظر بینندگان استریم‌ ویدیویی در یوتیوب چیزی تغییر پیدا نخواهد کرد و تنها گزینه‌ی مشاهده با رزولوشن 4K به گزینه‌های قابل انتخاب اضافه خواهد شد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که اقدام یوتیوب در پشتیبانی از امکان استریم ویدیو به‌صورت 4K کمی زودتر از موعد است. این کمپانی در سال ۲۰۱۰ نیز امکان آپلود ویدیو با رزولوشن 4K را به سرویس خود اضافه کرد که بسیار جلوتر از زمان خود بود؛ چراکه زیرساخت‌های لازم برای آپلود و دانلود ویدیوهای 4K در سال ۲۰۱۰، نظیر پهنای باند لازم همچون امروز گسترش نیافته بود. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، استریم یک ویدیو با رزولوشن 4K به پهنای باندی چهار تا پنج برابر استریم در حالت معمولی نیاز دارد.

اینترفیس یوتیوب برای استریم ویدیو، با توجه به اینکدر انتخاب‌شده برای فشرده‌سازی و آپلود مبتنی بر پهنای باند موجود بهترین گزینه را انتخاب خواهد کرد و بالاترین رزولوشن ممکن با توجه به پهنای باند انتخاب خواهد شد. در این حالت نمی‌توان ویدیو را برای استریم با رزولوشن پایین و تأخیر کمتر بهینه کرد؛ حال آنکه یوتیوب ویدیو را برای بهبود بافرینگ در سمت کاربر بهینه می‌کند. یوتیوب در نظر دارد استریم ویدیو برای گوشی‌های هوشمند را نیز به سرویس خود اضافه کند.

همچنین ببینید
مجموع درآمد اپل و اسپاتیفای از استریم موسیقی در یک سال ۷ میلیارد دلار بوده است
هواوی فردا بروزرسانی اندروید نوقا را برای گوشی های میت 8 و پی 9 منتشر می کند
تماشا کنید: آیا کاربران می‌توانند آی‌فون ۷ را از آی‌فون‌های قدیمی تشخیص دهند؟!
جرمی کلارکسون دلایل مبهمی برای استفاده نکردن از خودروهای برقی دارد
دانلود ویدیو در نتفلیکس برای کاهش حجم با کدک VP9 انجام می‌شود
۵ دلیل برای این که گوگل Photos را بر روی گوشی خود نصب کنید
ناسا ماهواره جدیدی برای سنجش پارامترهای سلامت کره زمین به فضا می فرستد
کمیپن توتنهانیستی با همکاری آپارات برای به اشتراک گذاشتن ناگفته های نوجوانان
نظرسنجی مایکروسافت از زنان محقق برای پیش بینی آینده فناوری تا سال ۲۰۲۷
جستجو در گوگل با استفاده از شکلک‌ها ممکن شد

تازه های علم و فناوری