یوتیوب استریم آنلاین ویدیو با رزولوشن 4K را برای تمام کاربران ممکن کرد

برای سال‌ها است که یوتیوب امکان آپلود ویدیو با رزولوشن 4K را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این کمپانی اخیرا امکان استریم آنلاین ویدیو با رزولوشن 4K را نیز برای تمامی کاربران در دسترس قرار داده است که شامل ویدیو‌های ۳۶۰ درجه نیز می‌شود. از نظر بینندگان استریم‌ ویدیویی در یوتیوب چیزی تغییر پیدا نخواهد کرد و تنها گزینه‌ی مشاهده با رزولوشن 4K به گزینه‌های قابل انتخاب اضافه خواهد شد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که اقدام یوتیوب در پشتیبانی از امکان استریم ویدیو به‌صورت 4K کمی زودتر از موعد است. این کمپانی در سال ۲۰۱۰ نیز امکان آپلود ویدیو با رزولوشن 4K را به سرویس خود اضافه کرد که بسیار جلوتر از زمان خود بود؛ چراکه زیرساخت‌های لازم برای آپلود و دانلود ویدیوهای 4K در سال ۲۰۱۰، نظیر پهنای باند لازم همچون امروز گسترش نیافته بود. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، استریم یک ویدیو با رزولوشن 4K به پهنای باندی چهار تا پنج برابر استریم در حالت معمولی نیاز دارد.

اینترفیس یوتیوب برای استریم ویدیو، با توجه به اینکدر انتخاب‌شده برای فشرده‌سازی و آپلود مبتنی بر پهنای باند موجود بهترین گزینه را انتخاب خواهد کرد و بالاترین رزولوشن ممکن با توجه به پهنای باند انتخاب خواهد شد. در این حالت نمی‌توان ویدیو را برای استریم با رزولوشن پایین و تأخیر کمتر بهینه کرد؛ حال آنکه یوتیوب ویدیو را برای بهبود بافرینگ در سمت کاربر بهینه می‌کند. یوتیوب در نظر دارد استریم ویدیو برای گوشی‌های هوشمند را نیز به سرویس خود اضافه کند.

همچنین ببینید
استفاده از دوربین گوشی لومیا 1020 برای ترتیب دهی DNA
دستیار صوتی Bixby گلکسی اس 8 از دوربین برای جستجوی تصویری استفاده می کند
آپدیت اندروید 7.0 نوقا برای اکسپریا زد 3 پلاس عرضه شد
مدیرعامل مرسدس بنز عدم توافق این شرکت با شرکت اینفینیتی را برای تولید خودروهای سایز کوچک اعلام کرد
چندین طراح محصولات هواوی به اتهام جاسوسی برای کمپانی LeEco دستگیر شدند
تمام موجودی نوکیا 6 در کم‌تر از یک دقیقه به فروش رسید!
آیفون 8 دارای حسگر لیزری برای تشخیص چهره کاربر است
خبر خوب برای سامسونگ: محققان در حال ساخت باتری‌هایی مقاوم در برابر آتش سوزی هستند
به‌روزرسانی جدید گوگل برای رفع مشکل صدای پیکسل و پیکسل XL
شیائومی پس از رشد برق آسا، درحال بازسازی برای رشدی آرام و همیشگی است

تازه های علم و فناوری