معجزه عسل برای درمان زخم های عمیق

معجزه عسل برای درمان زخم های عمیق

raw-miel-es6hkhxg7g

عسل یکی از مواد خوراکی بسیار غنی می باشد که خداوند در اختیار انسان ها قرار داده است.برای این ماده خوراکی خواص دارویی و درمانی بسیاری ذکر شده است.این ماده دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی بالاست و همچنین برای درمان التهاب از آن استفاده می شود.به همین دلیل برای ترمیم زخم های عمیق استفاده از عسل را فراموش نکنید.

احمد قربانی متخصص پزشکی قانونی اظهار داشت: اگر در زخم بستر به علت شرایط محیطی و …. پانسمان عسل از نوع کامل آن که دارای پدهای مخصوص و جمع کننده ترشحات است استفاده کنید، کار راحتر بوده و برای بستگان بیمارنیز ساده‌تر است.

وی ادامه داد: در زخم‌های معمولی می‌توان از عسل معمولی مطمئن هم استفاده کرد، البته مسئله باز بودن زخم و احتمال عفونت از طریق عسل معمولی بنظرم منطقی است ولی با در نظر گرفتن مکانیسم ضد میکروبی عسل، خیلی در عمل مشکلات دیده نمی‌شود.

فلوشیپ مسمومیت‌های بالینی گفت: در طرح تحقیقاتی در۴۱۷ بیمار دارای زخم شدید و نکروز ناشی از زخم ما توانستیم با استفاده از عسل، مصرف انتی بیوتیک و سایر داروهای تخصصی رو تقریبا به نصف برسانیم.

قربانی در پایان توصیه کرد: بیمار و یا خانواده آن در مورد استفاده از عسل در درمان و ترمیم زخم باید با پزشک مشورت کرده و بر اساس شرایط جسمانی و فیزیکی از این روش ترمیمی بهره‌مند شوند.

منبع: قدس آنلاین

همچنین ببینید
آجیل چه خاصیت هایی برای بدن دارد؟
برای بهتر خوابیدن در سفر چیکار کنیم؟
۱۰ اقدام ضروری برای کاهش تری گلیسیرید
جمع شدن آب اطراف زانو،راه درمان چیست؟
اسباب بازی های آموزشی برای کودکان
روشی خانگی برای سفید کردن دندان
برای داشتن پوستی شاداب این خوراکی ها را نخورید
هشدار عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم
معجزه خوردن 6 حبه سیر پخته شده
دلیل بارداری خارج از رحم، تشخیص و درمان

تازه های سلامت