مصرف استامینوفن کدئین دار ممکن است روی کاهش دید فرد تاثیر بگذارد

مصرف استامینوفن کدئین دار ممکن است روی کاهش دید فرد تاثیر بگذارد
مصرف استامینوفن کدئین دار ممکن است روی کاهش دید فرد تاثیر بگذارد

یک داروساز با اشاره به بایدها و نبایدهای استفاده از قرص سرماخوردگی گفت: مصرف استامینوفن کدئین دار ممکن است روی کاهش دید فرد تاثیر بگذارد.

به گزارش ایلنا، نوشین محمد حسینی در برنامه رادیو سلامت با اشاره به موضوع بایدها و نبایدهای مصرف قرص‌های استامینوفن افزود: اگر فردی تا 3 روز استامینوفن مصرف کرد و سردردش بهتر نشد و دلیل سردرد را ندانست باید به پزشک مراجعه کند.

وی با اشاره به تفاوت‌های استامینوفن کدئین دار با نوع ساده آن ادامه داد: ما در علم داروسازی، اصطلاحی داریم به نام سی نرژیسم یا هم افزایی برخی داروها یک تاثیر خودشان دارند و در کنار داروی دیگر اثرشان بیشتر می‌شود.

محمد حسینی بیان کرد: به طور نمونه استامینوفن ساده 325 میلی گرم یک اثر درمانی دارد وقتی به آن 10 میلی گرم کدئین اضافه شود اثر اون 325 میلی گرم بسیار زیاد می‌شود؛ و اگر ما بر اثر بیشتر استامینوفن نیاز داریم؛ اما نخواهیم از دوز بیشتر استامینوفن به علت سمیت کبدی استفاده کنیم، در این موارد از استامینوفن کدئین دار استفاده می‌کنیم و این در هنگام دردهای شدیدتر استفاده می‌شود.

محمد حسینی ادامه داد: استامینوفن کدئین دار ممکن است روی دید فرد، رانندگی کردن، کار با دستگاه‌های دقیق، اثر گذار باشد. مصرف بی‌رویه و بدون حساب آن ممکن است وابستگی ایجاد کند.

همچنین ببینید
تاکنون فقط یک جسد خارج شده است/کاهش تعداد آتش‌نشانان مفقود به 15 نفر
ورود خودروهای کم‌ مصرف به بازار
باران، برف و کاهش دما بخشهایی از کشور را فرا می‌گیرد
یک گمانه تلخ برای آتش‌نشانان مانده زیر آوار پلاسکو: حرارت زیاد ممکن است بدن‌سالمی باقی نگذاشته‌باشد
کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان
پشت‌پرده کاهش بیمه بیکاری/ قرارداد موقت از دولت سازندگی کلید خورد
تثبیت نرخ دلار در بازار تهران/کاهش ارزش سکه و طلا
بازار سکه و ارز تحت تاثیر حادثه پلاسکو
کاهش شکایت از شرکت های بیمه در 2 سال گذشته

تازه های اخبار