۲۵ درصد مراکز درمانی کشور وقف است/درآمد ۴۱ میلیارد تومانی موقوفات

۲۵ درصد مراکز درمانی کشور وقف است/درآمد ۴۱ میلیارد تومانی موقوفات

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی محمدی ظهر پنج‌شنبه در دیدار با آیت الله نوری همدانی با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشت: مسابقات قرآنی از سوی این سازمان به صورت شهرستانی، استانی، کشوری و بین‌المللی هر سال برگزار می‌شود و امسال نیز دو هزار و ۵۰۰ نفر از فعالان قرآنی در این مسابقات حضور داشتند.

وی اظهار داشت: سالانه یک میلیون جلد قرآن کریم از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه چاپ می‌شود که بیش از ۲۰۰ هزار جلد آن به صورت رایگان در مراکز مختلف و مساجد در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بر اساس فرموده مقام معظم رهبری، کشور باید ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر حافظ قرآن داشته باشد، افزود: برنامه‌هایی در این زمینه تدارک دیده شده و امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سطوح مختلف حافظ قرآن کریم داریم و ۲۵ هزار نفر در فضای مجازی با قرآن در ارتباط هستند و تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در دانشکده‌های قرآن مشغول تحصیل هستند.

اعزام ۱۹ هزار مبلغ دینی

حجت الاسلام محمدی در ادامه با بیان اینکه اعزام مبلغان از دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است، بیان داشت: در سال جاری تاکنون ۱۹ هزار نفر از مبلغان حوزه‌های علمیه قم و سایر استان‌ها به مناطق مختلف کشور اعزام شدند.

وی گفت تاکنون ۱۴۸ هزار جلسه مذهبی به مناسبت‌های مختلف در مساجد و همچنین امامزادگان از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها برگزار شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در سال جاری ۴۱ میلیارد تومان از محل درآمد موقوفات جمع‌آوری شده که ۱۸ میلیارد تومان برای درمان نیازمندان، ۸ میلیارد تومان برای کمک به حوزه‌های علمیه بر اساس نیات واقفان هزینه شد.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد مراکز درمانی کشور موقوفه است، افزود: هم اکنون ۱۳۰ بیمارستان موقوفه در کشور وجود دارد.

حجت الاسلام محمدی گفت: ۶ میلیارد تومان از محل نیات واقفین برای کمک به دانش آموزان و دانشجویان هزینه شده و ۲۵ هزار نفر از جوانان نیز با کمک واقفین، ازدواج کرده و جهیزیه آن‌ها تهیه شد.

همچنین ببینید
پیام تسلیت اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی کشور
آیت الله هاشمی پشتوانه‌ بی‌بدیل کشور و انقلاب اسلامی بود
تقدیر سازمان بسیج مداحان کشور از سردار نقدی
بیش از۴۰ درصد آثار موزه هنرهای اسلامی مالزی از هنرمندان ایران است
وحدت مهمترین نیاز کشور/برگزاری۴۶برنامه استانی در هفته پیش رو
۷۰ درصد مردم وقف را نمی‌شناسند/ وجود ۱۸۷ هزار موقوفه در کشور
کاربرد واژه «فلسفه مضاف» به ضرر فلسفه در کشور ما بوده است
وقف در حوزه علم وفناوری مایه اقتدار کشور است
کنفرانس وحدت بزرگترین همایش فرهنگی، اجتماعی و دینی کشور است
وزارت ارشاد از حقوق موقوفات در دولت دفاع می کند

تازه های مذهبی