شناسایی جان باختگان حادثه قطار سمنان، دشوار بود

شناسایی جان باختگان حادثه قطار سمنان، دشوار بود

با پیگیری های وزیر بهداشت و استاندار استان آذربایجان شرقی، روند تشخیص هویت اجساد قربانیان در پزشکی قانونی با سرعت بیشتری انجام شد.

شفا آنلاین>اجتماعی>رییس اورژانس کشور با اشاره به زمان بر و دشوار بودن روند تشخیص هویت اجساد قربانیان حادثه برخورد دو قطار در سمنان، گفت: پیگیری های وزیر بهداشت و استاندار استان آذربایجان شرقی، منجر به تحویل پیکرها و انجام مراسم تشییع در سالروز شهادت امام رضا(ع) شد.

به گزارش شفا آنلاین، پیرحسین کولیوند پس از عیادت از مصدومان حادثه برخورد قطار در بیمارستان های امام رضا(ع) و سینا تبریز، اظهار داشت: با پیگیری های وزیر بهداشت و استاندار استان آذربایجان شرقی، روند تشخیص هویت اجساد قربانیان در پزشکی قانونی با سرعت بیشتری انجام شد.
وی افزود: این کار به دلیل سوختگی اجساد و غیر قابل شناسایی بودن، بسیار زمان بر و دشوار بود.
کولیوند درباره سختی راه و صعب العبور بودن محل حادثه برخورد دو قطار در سمنان، گفت: مصدومان به وسیله قطار و بالگرد در ساعت 10 صبح همان روز به بیمارستان های سمنان و دامغان منتقل و بستری شدند و روند درمانی آنها به خوبی انجام شد.
رییس اورژانس کشور ادامه داد: یکی از مصدومان تحت تنفس مصنوعی قرار گرفته بود که به سمنان منتقل شد و خوشبختانه روند بهبودی را طی کرد و ترخیص شد.
به گفته وی، اکنون تنها یک مصدوم در بیمارستان کوثر سمنان بستری است.
رییس اورژانس کشور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در این مورد دستور داده بودند که برای کاهش آلام بازماندگان، اقدامات لازم برای شناسایی اجساد و درمان مصدومان انجام شود که خوشبختانه تعداد زیادی از اجساد، شناسایی و بیماران نیز ترخیص شدند.

در حادثه برخورد دو قطار مسافربری که صبح جمعه گذشته در ایستگاه هفت‌خوان واقع در محور دامغان ـ سمنان روی داد، 48 نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و بیش از یکصد نفر زخمی شدند.

بیشتر قربانیان و مصدومان این حادثه تاسف بار از استان آذربایجان شرقی و تبریز هستند.
آیین تشییع تعدادی از جان باختگان این سانحه دیروز (چهارشنبه) انجام شد و پیکرهای آنان در شهرهای اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی خاکسپاری شدند.
تاکنون پیکرهای 37 زائر آذربایجانی شناسایی شده است.

همچنین ببینید
حال و روز دختر4ساله آتش نشان مفقود حادثه ساختمان پلاسکو
استقرار 10 تیم سلامت روان برای کاهش استرس حادثه پلاسکو
واکنش اینستاگرامی معاون اول رئیس جمهور به حادثه "پلاسکو"
قدردانی ظریف از همدردی جهانیان برای حادثه پلاسکو
واکنش بنیاد شهید درباره شهید دانستن آتش‌نشانان جان‌باخته در حادثه پلاسکو
تعداد مصدومین حادثه پلاسکو ۱۲۱ نفر است
قالیباف: تاکنون 7 خانواده در حادثه پلاسکو اعلام مفقودی کرده‌اند
حادثه پلاسکو نشان داد ایثار در میان آتش‌نشان‌ها حدومرز ندارد
آتش‌نشانان حادثه پلاسکو و همدردی مردم تهران با آنها و خانواده های داغدارشان
روایت عکاسان از حادثه ساختمان پلاسکو

تازه های گوناگون