هیچ فایده ای از غربالگری روتین سرطان تیروئید به دست نیامد

هیچ فایده ای از غربالگری روتین سرطان تیروئید به دست نیامد

picsart_1480589644541

با توجه به پیش نویس توصیه برای خدمات پیشگیری، پزشکان نباید برای بیمارانی که هیچ علائمی از بیماری سرطان تیروئید ندارند، آزمایش مربوط به آن را تجویز کنند. سرطان تیروئید یک سرطان نادر است که در سال های جدید تعداد بیشتری از آن در حال تشخیص می باشد و 8/3 درصد از تمام سرطان ها را به خود اختصاص داده است.

با توجه به پیش نویس توصیه برای خدمات پیشگیری، پزشکان نباید برای بیمارانی که هیچ علائمی از بیماری سرطان تیروئید ندارند، آزمایش مربوط به آن را تجویز کنند. سرطان تیروئید یک سرطان نادر است که در سال های جدید تعداد بیشتری از آن در حال تشخیص می باشد و 8/3 درصد از تمام سرطان ها را به خود اختصاص داده است. تیروئید غده کوچکی است که در گردن قرار دارد و نقش مهمی در کنترل متابولیسم بازی می کند. در حالی که شواهد بسیار کمی از فواید غربالگری برای سرطان تیروئید وجود دارد ولی شواهد قابل توجهی از مضرات زیاد درمان این سرطان موجود می باشد.

براساس گزارشات مکان هایی که در آن سعی شده است، غربالگری جهانی انجام گیرد کمک کرده است که مردم زندگی سالم تری داشته باشند. در مطالعاتی که در چندین کشور انجام گرفته است نشان داده شده است که غربالگری گسترده، منجر به تشخیص سرطان های تیروئید زیادی می شود.

با انتشار این یافته ها مشخص شده است افرادی که برای تومورهای کوچک و یا تومورهایی با رشد آهسته، درمان می شوند با خطرات ناشی از عمل جراحی و یا تابش مواجه می شوند؛ ولی هیچ سودی دریافت نمی کنند. زیرا بعید است این تومورها در طول عمر، زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهند. ولی با این حال کارشناسان معتقد هستند در پیشگیری از بیماری، یافته ها مبتنی بر انجام مطالعات بیشتر و شواهد به دست آمده از آن ها خواهد بود.

در این باره بیشتر بخوانید: درمان های مختلف برای سرطان در غدد تیروئید

همچنین ببینید
6 فایده که خوردن کیوی برای شما به ارمغان می آورد
6 فایده مهم نوشیدن آب گرم هنگام صبح
فضای مجازی و خطر ابتلا به سرطان چشم
درمان “سرطان حنجره” | سرفه‌های مداوم و گرفتگی صدا از “علائم سرطان حنجره”
روش آی وی اف، سرطان پستان می گیریم؟
وسیله کم هزینه و ساده برای آزمایش سرطان سینه
9 کلید طلایی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان
واکسن سرطان گردن رحم، خطری دارد؟
کم کاری تیروئید، اقدام به بارداری؟
تجویز مسکن برای سرطان آلودگی‌هوا و گازگرفتگی

تازه های سلامت