محبت به نوزادان مغز آنها را گیراتر می‌کند

محبت به نوزادان مغز آنها را گیراتر می‌کند
محبت به نوزادان مغز آنها را گیراتر می‌کند

دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که پاسخگویی به نیاز امنیت و عشق در کودکان می‌تواند مغز آنها را برای فرا گرفتن اتفاقات مختلف گیراتر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از فارس، محققان دانشگاه کمبریج بر این باورند زمانی که امواج مغزی نوزادان با والدین آنها ارتباط برقرار می‌کند، میزان یادگیری این گروه از افراد به بالاترین سطح می‌رسد.

آخرین مطالعات علمی نشان می‌دهد حرف زدن با نوزادان، خواندن اشعار کودکانه،‌ رفتارهای محبت‌آمیز و مراقبت‌های صمیمانه به صورت مستقیم روی آنها اثر می‌گذارد و این اتفاقات باعث می‌شود مغز نوزادان بهتر رشد کند.

محققان می‌گویند پاسخگویی به نیاز امنیت، ایمنی و عشق در نوزادان موجب می‌شود ارتباطات داخلی مغز آنها به خوبی شکل بگیرد و آنها بهتر از دیگر همسن و سالان خود فرآیند یادگیری مسایل مختلف را انجام دهند.

این خبر نتایج حاصل از پروژه اسکن مغزی نوزاد در دانشگاه کمبریج است که دانشمندان بر اساس آن متوجه شدند مهربانی با این گروه از افراد می‌تواند باعث شود مغز آنها به صورت کارآمدتر مسایل را یاد بگیرد.

دنیا برای نوزاد مجموعه‌ای از منظره‌ها، صداها و اطلاعات محسوب می‌شود. نوزادان پس از گذشت مدت کوتاه فرآیند یادگیری را آغاز می‌کنند و هرچه این مجموعه بهتر در مقابل او نمایان شود، در اتفاقات مختلف مانند یادگیری زبان بهتر عمل می‌کنند.

همچنین ببینید
دستور شناسایی عاملان حادثه حریق ساختمان پلاسکو و دستگیری آنها
سه نفر از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج شدند/ حال یکی از آنها وخیم است
تولد نوزادان دو قلو با کمک اورژانس قم
جشنواره تسنیم تنها جشنواره مختص زنان و پوشش اجتماعی آنها بود
همه تحریم‌ها علیه ایران از ۲۷ دی ۹۴ برداشته شد/ آنها که رشد اقتصادی ما را نمی‌بینند عینک بزنند/ خرید هواپیما برای مغازه‌دار هم تأثیر دارد/ اگر ایسا را بلااثر نمی‌کردند ساکت نمی‌نشستیم/ مذاکره مجدد در برجام معنا ندارد
ارشاد نتوانسته از مجوزهایش دفاع کند/ضعف‌ بزرگ دولت‌ عدم نظارت بر مصرف بودجه‌ است/ آنها که به جایی یا شخصی وصل‌اند؛ بیشتر بودجه می‌گیرند
حمله ترامپ به شیخ نشینها: آنها بودند که به لانه زنبور سنگ پرتاب کردند
آنها که هاشمی را مجبور به استعفا از مجلس ششم کردند کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند/خناسان از نماز میت هم سوءاستفاده کردند
سرطان مقعد / علایم شایع سرطان مقعد که کسی آنها را جدی نمیگیرد

تازه های اخبار