شناسایی جسد مرد ناشناس پس از 21 سال مفقودی

شناسایی جسد مرد ناشناس پس از 21 سال مفقودی
جسد مرد ناشناس که ۲۰ روز پیش زمان برداشت شن و ماسه از رودخانه ‘زاب’ در حاشیه روستایی از توابع سردشت توسط اهالی و کارگران کارخانه شن و ماسه پیدا شده بود، شناسایی شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان سردشت عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از بررسی موضوع و انتقال جسد برای تشخیص هویت، مشخص شد که ۲۱ سال قبل این فرد به همراه دوستانش به حاشیه رودخانه زاب می روند که وی از مرکب خود به آب سقوط می کند و به رغم جستجوی فراوان دوستان موفق به پیدا کردن جسد این مرد نمی شوند و جنازه اش مفقود باقی می ماند.
سرهنگ فیض الله علیزاده با اشاره به اینکه دی.ان .ای فرد یاد شده برای شناسایی پیشتر به ارومیه ارسال شده بود، اظهار کرد: جسد این جوان شناسایی شده مربوط به ابراهیم پژمان متولد سال ۵۱ اهل روستای نلوسه در ۲۵ کیلومتری شهر سردشت است که در سال ۷۴ در حوالی روستای بیشاسب از توابع بخش وزینه در رودخانه زاب افتاده و غرق می شود.
وی افزود: گفته می شود آب رودخانه بعد از مدتی جنازه را پس می زند اما به دلیل اینکه در گل و لای رودخانه فرو رفته بود به رغم جستجوی مسیر به مسیر رودخانه توسط خانواده اش اثری از وی مشاهده نمی شود.
سرهنگ علیزاده یادآورشد: زمانی که یکی از کارخانه های برداشت شن و ماسه در جوار رودخانه زاب به برداشت ماسه رودخانه ای اقدام می کند جنازه را پیدا می کنند.
سرپرست فرماندهی انتظامی سردشت اظهار کرد: خانواده شخص غرق شده به محض اطلاع با مراجعه به نیروی انتظامی و طی مراحل قانونی جنازه را برای تدفین تحویل گرفتند.
وی گفت: از این شخص تنها یک تکه استخوان بدن و سه عدد شانه، کیف کوچک نگهداری وسایل شخصی و پول ۲۰۰ تومانی کاغذی، چکمه، لباس و یک عدد ساعت مچی برجای مانده است.

همچنین ببینید
اعدام زنجانی قبل از شناسایی افراد پشت پرده، هیچ نتیجه‌ای برای کشور ندارد
اجساد هواپیمای پاکستان قابل شناسایی نیست
تشییع پیکر 10 شهید تازه شناسایی شده انفجار حله در اهواز
جیب بر مترو را شناسایی کنید +عکس
20 گروه تروریستی و انتحاری در ایام اربعین شناسایی و دفع شدند
57 نفر در انفجار حله و 43 نفر در حادثه قطار سمنان شناسایی شدند+اسامی
شناسایی 57 تن از جانباختگان انفجار حله و 43 تن از حادثه قطار سمنان
رییس پلیس فتا: شناسایی 3323 کانال در حوزه قماربازی/ مدیران کانال‌های بیش از 5000 عضو باید احراز هویت شوند

تازه های اخبار