مواد غذایی و امکانات تفریحی رایگان برای رانندگان بازنشسته

به گزارش پارس نیوز،

بیش از یک چهارم از جمعیت 127 میلیون نفری کشور ژاپن بالای 65 سال هستند و کارشناسان تخمین می زنند این آمار تا سال 2060 بیش از 40 درصد افزایش می یابد.

وجود جمعیت سالمند بالا در کشور ژاپن که هنوز رانندگی می کنند خطربالقوه ای برای جاده ها و خیابان های این کشور است ، چندی پیش خطای رانندگی یک زن 85 ساله منجر به مرگ دو عابر پیاده شد و در حادثه ای دیگر خطای یک مرد سالمند که سوار بر کامیون بود باعث کشته شدن یک کودک  6 ساله دبستانی شد که قصد عبور از خیابان را داشت.

بر همین اساس دولت ژاپن اعلام کرده و فراخوان داده است که در صورت تحویل گواهینامه فرد سالمند به دولت و بازنشستگی از رانندگی می توانند از بن تخفیف برای خرید مواد غذایی، رفتن به امکان تفریحی و حتی آرایشگاه استفاده کنند.

در سراسر کشور ژاپن از آغاز این طرح بیش از 270 هزار نفر گواهینامه های خود را تحویل داده اند اما باتوجه به جمعیت بالای سالمند مقامات ژاپنی این تعداد را اندک می دانند.

قرار است از ماه مارس سال آینده میلادی تمامی سالمندان بالای 74 سال که دارای گواهینامه رانندگی هستند به طور مرتب برای آزمون سطح هوشیاری و بررسی تصمیم گیری های صحیح در حین رانندگی تحت آزمایش و معاینات دوره ای قراربگیرند.

اجرای این طرح با استقبال عده قابل توجهی از سالمندان ژاپنی همراه بوده است.

همچنین ببینید
جنین سقط شده در برندهای معروف مواد غذایی + اسامی
غذاهای تهیه شده از حشرات با ارزش غذایی !! + عکس
عرضه ذخایر در بازار بین بانکی برای کاهش نرخ سود
مردان برای خودنمایی پرخوری می‌کنند
روش خوشمزه مردان برای خودنمایی!
اعلام ترکیب استقلال برای مصاف با تراکتورسازی
درخواست پدیده برای تعویق دیدار مقابل استقلال
پشت‌پرده طرح دولت برای ارائه مجوز به “کانال‌های تلگرام”
شناسنامه‌دار کردن قطعات خودرو برای مقابله با سارقان
وحشت و قتل برای یک مشت طلا

تازه های گوناگون